DİYARBAKIR'DA VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DİYARBAKIR’DA VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Diyarbakır’da perşembe günleri, bayramlar ve dini günlerde ücretsiz gerçekleşecek ulaşım hizmeti için 14 otobüs tahsis edildi.

KHK ile görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince yörede mezarlık ziyaretinin özellikle perşembe günleri gerçekleştirilmesi dolayısıyla alınan karar doğrultusunda Mardinkapı, Yeniköy, Şehitlik ve Ali Pınar mezarlığına giden vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlandı.

VATANDAŞ MEMNUN

Vatandaşlar, otobüslerin ücretsiz hizmet sunmalarından dolayı memnun olduklarını belirtti.

Otobüs şoförü Murat Kaçan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ücretsiz ulaşım hizmetine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Şehrin tamamını dolaşıp vatandaşlara ücretsiz hizmet verdiklerini dile getiren Kaçan, vatandaşların çok memnun kaldığını anlattı.

“YENİ PROJELER BEKLİYORUZ”

Hizmetten yararlanan Fahriye Yapıcı, Diyarbakır’ın daha iyi yerlere geleceğinden umutlu olduklarını ifade etti. Yapıcı, “Yeni Belediye Başkanımızdan çok memnunuz, Allah ondan razı olsun. Memleketimiz için yeni projelerini bekliyoruz. Belediye Başkanımız camilerde bayanlara özel abdest alma ve namaz kılma yerleri yaparlarsa çok seviniriz.” diye konuştu.

Sevim İleri ise bu hizmeti sunanlara teşekkür etti. “Ulaşım öyle devam ederse çok memnun ve duacı oluruz.” diyen İleri, “Rahata ve huzura kavuşuruz. Yeni Belediye Başkanımızı henüz tanımıyoruz, ama iyi işler yapacaklarından umutluyuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşlardan Ali Sevinç de kentte öyle hizmetlerin devam etmesini istediklerini vurguladı.

“Yeni belediye başkanımız çok iyi biri teşekkür ederiz. İstanbul ve Bursa’da nasıl metro varsa burada da belediye başkanımız yaparsa gözlerinden öperiz.” ifadelerini kullanan Sevinç, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Cumali Atilla’ya teşekkür etti.

ÜCRETSİZ ULAŞIM İÇİN 14 OTOBÜS ÇALIŞIYOR

Perşembe günleri, bayramlar ve dini günlerde ücretsiz gerçekleşecek ulaşım hizmeti için 14 otobüs tahsis edildiği öğrenildi.

Kaynak : ensonhaber

 

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.