DİYALİZ HASTALARINA BELEDİYE YARDIMI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

DİYALİZ HASTALARINA BELEDİYE YARDIMI

Paylaş
 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde dün gece geç saatlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde ve mahallelerde okullar bir gün tatil edildi. Kırsal mahallelerdeki diyaliz hastaları Belediye imkânlarıyla hastaneye ulaştırıldı.

Yoğun kar yağışı Sındırgı’da hayatı olumsuz etkiledi. Sındırgı Belediyesi Başkanlığında, Afet koordinasyon ekibi ana arterler başta olmak üzere kırsal mahallelerde ulaşıma kapalı yolların açılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Aslandede Mahallesi’nde hastaneye ulaşamayan vatandaşlar için Sındırgı Belediyesi ekipleri devreye girdi. Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ve personeli haftanın 3 günü diyalize girmek zorunda olan hastaları evlerinden alıp, hastaneye ulaştırdı. Kar yağışı nedeniyle yolların kapanmasının ardından, hasta servisi vatandaşları almaya gidemeyince Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kendi imkanları ile diyaliz hastalarını hastaneye taşıdı. 74 yaşındaki diyaliz hastası Emine Kaymak evinden alınarak Sındırgı Devlet Hastanesine getirildi. Emine Kaymak’ın eşi İsmail Kaymak  “ Eşimin gözleri görmüyor, bir ayağı protez ve haftada 3 gün diyalize giriyor. Kar nedeniyle servis gelmedi. Sağolasın Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ve personelinden. Belediye çalışanları bizi hastaneye götürüyor” dedi.

Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü diyaliz hastaslarına yapılan yardımın yanı sıra aynı zamanda kar nedeniyle yolda kalanların yardımına koştu. Aslandede mahallesinden Sındırgı’ya giderken yolda kalan özel araç Sındırgı’ya kadar çekilmesini sağladı.

Bir önceki yazımız olan POLİSTEN UYARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.