DİSK TÜM EMEKLİLER SENDİKASI BANDIRMA ŞUBESİ KAHVALTI VERDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

DİSK TÜM EMEKLİLER SENDİKASI BANDIRMA ŞUBESİ KAHVALTI VERDİ

Paylaş
 

Disk Tüm Emekliler Sendikası Bandırma Şubesi birlik ve dayanışma kahvaltısını Kurtuluş Düğün Salonu’nda düzenledi.

Bandırma Şube Başkanlığının düzenlediği dayanışma kahvaltısında konuşan Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen “Bu ülke gerçek bir demokrasi ile yönetilmek durumundadır. Bu nedenle 31 Mart yerel seçimlerinden sonra bu ülkeyi yeniden demokrasiye kavuşturacak, yerel demokrasiyi hep birlikte gerçekleştirmemiz gerekiyor. Aksi takdirde bu ülke daha önceki dönemleri arar durumuna gelecektir” dedi.

Demokrasiye Sahip Çıkmalıyız

Beysülen “Bu ülkede demokraside hem eksiklikler oldu, gerçek demokrasi tam olarak kurulamadı.  Ama bizim kırıntı olarak gördüğümüz demokrasi bile bize çok görülmüş durumdadır. Demokrasiye en kıskaç şekilde sahip çıkmak zorundayız. Bu yerel seçimlerde her yerleşim yerinde en güçlü muhalefet adayının etrafında birleşerek bu gidişe “dur” dememiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

Temsil Edilmek İstiyoruz

Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış’ta yaptığı konuşmasında “Önümüzde birlik ve dayanışmaya daha fazla ihtiyaç duyacağımız yerel seçimler var. Bu yerel seçimlerde sendikaların ve sivil toplum örgütleri olarak toplumcu ve katılımcı bir anlayışla bu şehrin yönetilmesini istiyoruz. Söylemde değil, pratikte de yerel yönetim organlarında bu şehrin dinamiklerinin sendika ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de belediye yönetim organlarında, mecliste temsil edilmesini istiyoruz. Yaşayacağımız yerel seçimler toplumsal mücadele anlayışı ile taçlandırmak ve sarayın iktidarına karşı demokrasi şölenine dönüştürülmelidir” şeklinde konuştu. Dayanışma kahvaltısına Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP İlçe Başkanı Niyazi Yeloğlu, Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin yanı sıra siyasi partilerin başkan adayları katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.