DİSK GENEL BAŞKANI KANİ BEKO CHP'Yİ ZİYARET ETTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DİSK GENEL BAŞKANI KANİ BEKO CHP’Yİ ZİYARET ETTİ

Paylaş
 

DİSK Genel Başkanı Kani Beko , Bandırma Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında yapılacak Toplu İş sözleşmeleri için geldiği Bandırma’da bir takım temaslarda bulundu. Beko beraberinde ki ekip ile Bandırma CHP İlçe Teşkilatını ziyaret ederek ülke gündemi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Kani Beko DİSK’e ait Sözümüz adlı kitabı Bandırma İlçe Teşkilat Başkanı Atilla Atakay’a hediye ederken , Atilla Atakay da Beko’ya NUTUK hediye etti.

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Beko, ” Nisan ayında Cumhuriyetin , memleketin ve işçilerin geleceğini belirleyecek çok önemli bir referanduma gidiyoruz. DİSK olarak bu Anayasa değişikliğine neden karşı olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim. Değişiklik paketi TBMM’den olağan üstü bir hızla , medyadan, hatta vekillerden kaçırılarak , hukuka aykırı açık oylamalarla kav gürültü içinde geçirildi. Dünyada böyle bir Anayasa yapıldığının bir tane örneği var mıdır ?

Anayasa bir toplumsal sözleşmedir. Ülkenin yarısının evet dediği, yarısının hayır dediği, büyük bir bölümünün içeriğini bilmediği  bir Anayasa ”Güçlü Türkiye’yi” yaratamaz” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.