DİPLOMALARINI ŞEHİTLERE ADADILAR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DİPLOMALARINI ŞEHİTLERE ADADILAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Stadyumu’nda düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, akademik birim yöneticileri, akademik ve idari personeli, kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri, davetliler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Mezun olacak öğrencilerin seremoni yürüyüşüyle başlayan mezuniyet töreninde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir yaptığı konuşmada de 2 bin 775 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDEN BİR ÜNİVERSİTE
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin 3. yaşını geride bıraktığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Özdemir, “Onyedi Eylül Üniversitesi, genç, iddialı, emin adımlarla yoluna devam eden, dünya ve Türkiye çapında saygın bir üniversite olma yolunda önemli bir potansiyele sahip bir üniversitedir. 23 Nisan 2015 tarihinde kurulan üniversitemiz, 6 yerleşkesi, 8 fakültesi, 6 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokulu, 4 enstitüsü, 56 bölüm ve programı, 15 yüksek lisans ve 2 doktora programı, 430 civarında akademik ve idari personeli ve 11 bin civarındaki öğrencisi ile eğitim-öğretim ve araştırma hizmetlerini sürdürmektedir. Kalpsiz bir beden nasıl cesetten ibaretse, değerlerinden ve köklerinden kopma pahasına elde edilen kariyer de aynı şekilde anlamsız, aynı şekilde soğuk, aynı şekilde ruhsuzdur. Sizlerin ne pahasına olursa olsun kazanmanın değil, hakkıyla, alın teriyle, etik ilkelere dikkat ederek kazanmanın çabası içinde olacağınıza inanıyorum.” dedi.

Bandırma 17 Eylül Stadyumu’ndaki törende konuşan Vali Ersin Yazıcı ise, mezuniyetin bir ömür hatırlanacak önemli günlerden olduğunu söyledi.

Ailelerden, mezuniyetten sonra da öğrencilere destek olmalarını isteyen Vali Yazıcı, “Sevgili gençler, bu ülkeyi gururla hiç düşünmeden sizlere teslim etmek istiyoruz. Burada aldığınız eğitimle bu ülkeye her alanda çok ciddi katkılar sunabileceğinize inanıyoruz.” dedi.

TECRÜBELER HER ZAMAN ÖNEMLİDİR
Gençlerden beklentilerini de ifade eden Vali Yazıcı, “Gençler için öğüt dinlemek zordur ama geleceğe yön verebilmek için tecrübeler her zaman önemlidir. Gençlerin gelecek 10, 20, 30 yıllarını planlamaları hayata daha güçlü tutunmalarını sağlayacaktır. Kendi kararlarınızı kendiniz verirken mutlaka planlama yapın. Bugün mezun olacak olan arkadaşlarımız da inanıyorum ki Türkiye’de çok önemli noktalarda, çok önemli yerlerde görev yapacaklar. Çok güç şartlarda kurulan Türkiye Cumhuriyetini şimdi ve gelecekte en iyi şekilde sizler temsil edeceksiniz. Bu önemli hususu hiçbir zaman akıldan çıkartmadan sizden beklenen ‘en iyiyi’ yapacağınızdan hiç kuşku duymuyorum. Ülkemiz içinde yaşanan her türden sorun için geliştireceğiniz çözümlerin akılcı, bilimsel, toplumumuz ve ülkemizin çıkarlarını gözeten nitelikte olmasına gayret ediniz.” dedi.

HER ŞEYİN DAHA İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIN
Öğrencilere yeni hayatlarında sağlık, huzur, barış ve mutluluk dileyen Vali Yazıcı, “Mezuniyet mutluluğunu sizlerle paylaşırken verilen diplomaların, kendinizi geliştirmek için bir gerekçe olduğunu unutmayın. Önemli olan sizin kararlarınız olacaktır. Kararlarınızla hayata yön vereceksiniz. Hayat yeni başlıyor, hayatınızın eğitimi yeni başlıyor. Bilgi birikiminizi yeterli saymayın. Hayatta başarılması gereken çok şey var. Yarınınızın bugünden iyi olması için kararlarınızı doğru uygulamaya geçirin. Çok çalışın, her şeyin daha iyisini yapmaya çalışın. Sadece düşünmekle kalmayın. Tabi ki bir ekibin parçası olacaksınız. Nerede çalışırsanız çalışın ekip ruhunu öğrenmeye çalışın. Ama doğruları da haykırmaya devam edin. Hepinizin yolu bahtı açık olsun, bundan sonraki yaşamınızda hepinize başarılar dilerim. Bu gençleri yetiştiren hayata hazırlanmalarını sağlayan akademisyenlerimize ve değerli ailelere ülkemiz ve Balıkesir adına içtenlikle teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERE PLAKETLERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından törene katılan Vali Ersin Yazıcı ve Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir dereceye giren öğrencilere plaketlerini verdi.
Tören öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya atmasından sonra birlikte hatıra fotoğrafları çektirmeleri ile son buldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu ve Erdek Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katıldığı tören geçişinde öğrenciler, “Mezuniyetimizi şehitlerimize armağan ediyoruz” yazılı pankart açtı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.