DEVLETİN ŞEFKAT ELİ HERKESE UZANIYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DEVLETİN ŞEFKAT ELİ HERKESE UZANIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Altıeylül Kaymakamlığı ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi 2 aileye barınma yardımı kapsamında prefabrik ev yapıldı.
Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Ovabayındır ve Sıvatpınar Mahallelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yeni yapılan prefabrik evleri teslim etti.
Vali Yazıcı, yapılan bu hizmetlerle, “Devletin şefkat elinin hissettirilmesinin amaç edinildiği” vurguladı.
HİÇBİR YERE ULAŞAMIYORSANIZ GELİN BANA
İhtiyaç sahibi ailelere destek vermek için sürekli çalıştıklarını söyleyen Vali Yazıcı, ” Altıeylül Kaymakamlığımız ve Altıeylül SYDV tarafından  projelendirilen uygulamada, Altıeylül Ovabayındır ve Sıvatpınar Mahallelerinde bulunan yaşlı, yoksul, sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar için ev yaptırma projesi kapsamında 2 adet prefabrik evi ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Biz ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit edip, bu ailelerimize gerekli yardımları yapmaya devam edeceğiz. Her bir vatandaşımıza dokunmaya çalışıyoruz. Yapılan bu yardımlar devletimizin her zaman halkımızın yanında olduğunun en önemli göstergesidir.  Bizler, bugüne kadar vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi, bundan sonra da onların mağduriyetlerini gidermek ve Balıkesir’imizi daha yaşanır huzurlu bir kent haline getirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim devletimiz büyük bir devlettir. Devletimizin imkânları vardır. İhtiyacı olan herkese bir şekilde biz yardım ediyoruz. İçinizden, etrafınızdan çok muhtaç durumda olanlar olabilir. İşte Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Müdürlerimiz, herkes burada. Buradan bir istek ve talep geldiğinde, ilgili kurumlara yardım etmeleri için talimatlar veriyorum. Eğer hiçbir yere ulaşamıyorsanız gelin bana. Burada bulunmanın ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu evden sağlık, huzur ve mutluluk eksik olmasın. Desteklerinden dolayı Altıeylül Belediyesine de teşekkür ediyoruz. ” şeklinde konuştu.
MUTLULUKLARI GÖZLERİNDEN OKUNUYORDU 
Yeni evlerine kavuşan aileler ise çok mutlu olduklarını belirterek evin yapımına yardım eden başta Vali Ersin Yazıcı olmak üzere herkese teşekkür etti.
Anahtar teslim törenine Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, mahalle muhtarları, ilgili kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.