DEVLET HER ZAMAN VATANDAŞININ YANINDA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEVLET HER ZAMAN VATANDAŞININ YANINDA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla; 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında, 2017 yılında Balıkesir’de 53 Genç Çiftçiye 1961 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

2017 yılı için Genç Çiftçilere 7.920.000 TL hibe ödemesi yapılırken, 2016-2017 yıllarında toplam 514 kişi genç çiftçi projelerinden faydalanmış, bunların 375’ini hayvansal konulu projeler 139’unu ise bitkisel konulu projeler oluşturmakta olup hibe alan genç çiftçilerimizde bayan çiftçilerimizin oranı %70 erkek çiftçilerimizin oranı ise %30 civarındadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri dahilinde yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi kapsamında hayvancılık alanında hibe almaya hak kazanan Balıkesirli genç çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı Vali Ersin Yazıcı tarafından yapıldı.

Küçükbaş hayvanların genç çiftçilere dağıtım törenine, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkan Vekili Hüseyin Özgen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkileri ile genç çiftçiler katıldı.

BALIKESİR İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİ
Programda yaptığı konuşmada, Devletimizin geç çiftçilere sağladığı imkanların hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, “Bugün Genç Çiftçi Projesi Hibe Desteği kapsamında genç çiftçilerimize küçükbaş hayvan dağıtımı yapmak için buradayız. Tarım ve hayvancılığın ülkemizin ekonomisindeki yeri çok önemlidir. Devletimiz çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize, vatandaşlarımıza güzel imkânlar sağlıyor. Devletimiz her zaman vatandaşının yanında, vatandaşını destekleme adına her türlü imkânlarını seferber etmiş durumda. Bu imkânlar artarak devam edecektir. Söz konusu proje Balıkesir için önemli ve değerli. Bu yapılan projenin çiftçilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra Vali Ersin Yazıcı Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve diğer protokol üyeleri genç çiftçilere temsili hibe destek çeklerini verdi. Tören, hak sahiplerine küçükbaş hayvanların verilmesiyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.