foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

DEVLET HASTANESİNDE DİYABET FARKINDALIK STANDI AÇILDI

2
Paylaş
 

Bandırma İlçe Devlet Hastanesinde, Diyabet Haftası dolayısıyla hastane içinde kurulan stantta vatandaşlara ücretsiz şeker taraması yapılarak, risk grubundaki kişilere bilgilendirme yapıldı.

Hastane Başhekim Uz.Dr.Muzaffer Şenveli konuya ilişkin olarak; “hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıkların önemi toplumda daha da artmıştır. Diyabetin en önemli sebebi ise fazla kilo ve hareketsiz yaşamdır. Diyabet erken tanı ve iyi bir tedavi ile bireyin normal yaşam kalitesini düşürecek bir hasara sebep olmayan, ancak tedavi edilmediği durumda ciddi organ hasarlarına yol açan bir hastalıktır. İleri aşamalarında körlük, böbrek yetmezliği, kalp krizi ve felce neden olmaktadır. Bizler her yıl olduğu gibi kasım ayında Dünya Diyabet günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu yıl da 14 ve 15 Kasım tarihlerinde, hastanemiz içinde kurduğumuz stantta, yaklaşık 500 kişiye ücretsiz şeker taraması yaparak, risk grubundaki kişilere hazırlanan broşürler dağıttık ve diyabet hastalığı ve komplikasyonları ile ilgili olarak bilgilendirme yaptık, hastalık hakkında farkındalık oluşturulmaya çalıştık.

Ayrıca, sağlık çalışanlarımız tarafından, bu etkinliğimize 18 Kasım 2017 Cumartesi günü, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında Liman AVM de devam edilecek olup, stantımızı ziyaret edecek olan vatandaşlarımız, hem şeker ölçümlerini yaptırabilir, hem de diyabetten korunma ve dengeli beslenme konusunda bilgiler alabilirler” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.