DEVLET BAHÇELİ'NİN İTTİFAKA GÜVENİ TAM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEVLET BAHÇELİ’NİN İTTİFAKA GÜVENİ TAM

Paylaş
 
google haberlerde takip et

2019 yılında yapılacak seçimleri işaret eden MHP Lideri, kaygısının Türkiye olduğunu belirterek yapılan hesapları boşa çıkaracaklarını söyledi.

Türk siyaseti 2019 yılına hazırlanırken ittifaklar da oluşmaya başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamasından sonra, iki parti arasında ittifak için hazırlıklar başladı.

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak, “milli ittifak” olarak tanımlanırken; CHP, HDP, Saadet Partisi ve İP de hazırlıklarına devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN KAYIĞI
Partiler arasında yapılan görüşmelerde Erdoğan’a karşı ortak aday fikri masaya yatırılırken, birlik de “demokrasi kayığı” olarak nitelendiriliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye’de katıldığı açılış töreninde siyasi gündemi değerlendirdi.

“BİZİM KAYGIMIZ ÜLKEMİZDİR”
Sözlerinden AK Parti ile MHP arasındaki ittifaka güvendiği anlaşılan Bahçeli, “2019 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin iyice oturması, kurum ve kurallarıyla yerleşmesi önümüzdeki en mühim hedeftir. Bizim kaygımız ülkemizdir.” dedi.

“ALAYINIZI ŞAŞKINA ÇEVİRECEĞİZ”
MHP Lideri, “Varsın şer odakları işbirlikçileriyle beraber kaos umsunlar. Bütün ucuz hesaplarınızı boşa çıkaracağız, alayınızı şaşkına çevireceğiz. Kandil’in peşine takılanların, FETÖ’nün dümen suyuna girenlerin, HDP’yle ortaklık planı yapanların, milletin yani cumhurun ittifakından rahatsız olması, iblisin sevaptan rahatsız olması kadar normaldir. Bunlar her kılığa girerler, herkesle haşır neşir olurlar, ama bir türlü Türk milletine sevgi ve sadakatle bağlı olmanın ne demek olduğunu anlayamazlar.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.