DEVLET BAHÇELİ'DEN EL BAB AÇIKLAMASI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DEVLET BAHÇELİ’DEN EL BAB AÇIKLAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP lideri Bahçeli, twitter üzerinden partisinin kuruluş yıldönümünü kutladı. El Bab konusunda da mesaj veren Bahçeli’nin, gelen haberlerde 5 olarak duyurulmasına rağmen bugün 8 şehit olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel BaşkanıDevlet Bahçeli, sosyal medya hesabı twitterüzerinden partinin kuruluş yıldönümü ve ülke gündemine ilişkin çakılmalarda bulundu.

Bahçeli, “Dedikoducular vızır vızır gezip dolaşsa da, fitneciler hiç durmayıp aleyhimize propaganda yapsalar da, evet,MHP ebediyete kadar vardır” dedi.

“KENDİ YOLUMUZU KENDİMİZ AÇTIK”

Bahçeli, “8-9 Şubat 1969’da milletimizin temiz sinesinden Üç Hilal sancağı tıpkı güneş gibi doğarak yükseldi. 48 yıl önce MHP ebedi yürüyüşüne başladı. Milliyetçi Hareket Partisi kaynağını Ötüken’de bulmuş, anlamını Türk-İslam Ülküsünde görmüş bir Türk destanı, akıl ve ahlak burcudur. Dile kolay, tam 48 yılı geride bıraktık. Acılarla, şehadetlerle, yüksek bir fedakarlık ve anıtlaşmış aidiyet gururuyla on yılları göğüsledik. Kendi yolumuzu kendimiz açtık, engelleri gün gün aştık. Sürekli ufuk ötelerini düşünerek, bir adım ötesini düşleyerek bugünlere geldik. Mağduriyetler imanımıza çarptı, mahkümiyetler heyecanımıza çarpıldı. Eziyet, işkence, ihanet ve yokluklar duruşumuzla dağıldı, parçalandı.

“KUTLU BİR DAVADA ERİMEK HERKESİN HARCI DEĞİL”

Ülkücü olmanın zor, Ülkücü kalabilmenin daha zor olduğunu bilerek ülkülerimizi sevda, ülkemizi bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bildik. Başaramaz dediler, güldük geçtik. Yenilir, yılarlar dediler; hiç oralı olmadık. Biliyorduk, kutlu bir davada erimek herkesin harcı değildir.”

“MHP EBEDİYETE KADAR VARDIR”

Bahçeli, “Varlığımızı Türk’lüğün bekasına adadık. Dedem Korkut olduk söz söyledik, akıncı olduk serhatlerden parladık, destan olduk yıllarca anlatıldık. 48 yıldır haklı mücadelemizi sürdürüyoruz. 48 yıldır onurla, milletimizle omuz omuza var oluşumuzun kavgasını veriyoruz. 48 yıldır nice badirelere uğradık. Ama hiçbir tuzak, kumpas, hain emel, işbirlikçi niyet bizi durduramadı. Bundan sonra da durduramayacaktır. Türklüğün kervanı asırlar evvel yola koyuldu. 48 yıl önce siyasallaşıp toplumsallaştı. Sonsuza kadar da bu ülkü kervanı yoluna devam edecek. Dedikoducular vızır vızır gezip dolaşsa da, fitneciler hiç durmayıp aleyhimize propaganda yapsalar da, evet, MHP ebediyete kadar vardır. Merhum Başbuğumuza, bir hilal uğruna hain saldırılar sonucunda toprağa düşen aziz ülkü şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

“ŞEHİT OLAN 8 KAHRAMANIMIZA RAHMET NİYAZ EDİYORUM”

Bahçeli, El Bab’da bugün şehit olan askerler konusunda da mesaj verdi. Gün içinde gelen haberlerde şehit sayısının 5 olarak duyurulmasına rağmen Bahçeli “Ayrıca El Bab’ta dün ve bugün şehit olan sekiz kahramanımıza Rabbim’den rahmet niyaz ediyor, yaralı evlatlarımıza şifa diliyorum. Türk milletinin güvenliği ve geleceği için karşılıksız mücadele eden korkusuz ve gözü pek kardeşlerimle iftihar ediyorum. Milletimizin hayır duası ve MHP’nin desteği terörizmin peşine düşen, demir pençelerini hainlere indiren cesur ve vatansever kardeşlerimledir.” dedi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.