DEV HASTANENİN YOL VE ALTYAPISI BÜYÜKŞEHİR'DENv | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEV HASTANENİN YOL VE ALTYAPISI BÜYÜKŞEHİR’DENv

Paylaş
 

DEV HASTANENİN YOL VE ALTYAPISI BÜYÜKŞEHİR’DEN…

BAŞKAN UĞUR, HASTANE İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yapımı devam eden 1100 yataklı Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Başkan Uğur, hastane yolları ve altyapı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesitarafından yapıldığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından İzmir Yolu üzerinde yapımı devam eden ve geçici kabul aşamasına gelen 1100 yataklı Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunanBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yetkililerden bilgi aldı. Hastane inşaatında görevli işçilerle sohbet eden Başkan Uğur, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Hastanede tamamlanan ve hizmet vermeye hazır hale getirilen örnek odaları da gezen Başkan Uğur, hastanenin sadece Balıkesir değil, çevre illerden vatandaşlara da hizmet edeceğini ifade etti.

Hastanenin su, kanalizasyon, doğalgaz ve elektrik gibi altyapı çalışmalarındaBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı (BASKİ) tarafından yapılırken, ilgili kurumlara da destek sağlandı. Ayrıca hastanenin 2,5 kilometreyi bulan ana ve ara yolları da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor.

TÜRKİYE’NİN EN MODERN HASTANELERİNDEN BİRİ

Modern ve dev hastanenin geçici kabul aşamasına geldiğini söyleyen Başkan Uğur, “Ülkemizin en büyük ve modern teknolojiye sahip hastanelerinden birisi olacak 1100 yataklı şehir hastanemizin büyükşehir belediyesi olarak yapımını sürdürdüğümüz yol çalışmalarını ve BASKİ tarafından yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldık. Açılmaya gün sayan hastanemiz komşu illerimize de hizmet verebilecek” diye konuştu.

197 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan hastanede 256 tek, 256 da çift kişilik olmak üzere 512 oda bulunuyor. Tek kişilik odalarda çift kişilik hale getirildiğinde ise hastane yatak kapasitesi 1200 kişiye çıkabilecek. 90 adet yoğun bakım yatağının olduğu hastane, kalp damar cerrahisi için 10 tane, 27 adet koroner yoğun bakım, 30 tane yeni doğan bakım yatakları bulunacak.

Bir önceki yazımız olan SİLAHLA OYUN ÖLÜMLE BİTTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.