TATİL ZAMANI
foto-deniz1

Destek priminin kaldırılmasına olumlu tepki

Paylaş
 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ticaretle uğraşan emeklilerden kestiği yüzde 15 oranındaki sosyal güvenlik destek priminin kaldırılmasına esnaf camiasından olumlu tepki geldi.
Bandırma Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, gazetecilere yaptığı açıklamada, ticaret ile uğraşan emeklilerden alınan sosyal güvenlik destek priminin 10 Şubat itibari ile kaldırıldığını söyledi.
İl “Emekli olduktan sonra ticari faaliyetine devam eden esnaflar ve şirket ortaklarının maaşlarından yüzde 15 daha sonrada yapılan düzenleme ile yüzde 10 sosyal güvenlik destek primi kesilmekte idi. 10 Şubat tarihinden itibaren de bu kesinti kaldırıldı. Emekli olduktan sonra ticari faaliyetine devam eden esnaflar ve şirket ortakları bundan sonra destek primi ödemeden faaliyetlerine devam edebilecekler” dedi. Uygulama ile emekli esnafın biraz olsun rahatlayacağını dile getiren İl, “Uygulama ile birlikte seyyanen zamlarda dahil emeklilerin maaşlarında 250 TL civarında bir artış yaşanacak. Bu durum zorlukla ayakta duran birçok emekli esnafımızı biraz olsun rahatlatacaktır” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.