DESTEĞİMİZ AFRİN'E DOĞRU YOLA ÇIKTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DESTEĞİMİZ AFRİN’E DOĞRU YOLA ÇIKTI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürütülen ’Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan bir birliğe Bandırmaya özgü Hasan Çavuş Helvası, Termal içlikler gibi çeşitli malzemelerin yer aldığı paketler ve Bandırmada öğrenim gören öğrencilerin yazdığı mektuplar Belediye Binası önünde düzenlenen törenle yola çıktı.

Törene Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Halit Sezgin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye personeli, Gaziler, Sivil Toplum Örgütleri, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkan Dursun Mirza: “Biliyorsunuz ordumuz Suriye’ye bir harekat düzenledi. Buradaki amaç sınırlarımızı korumak sınır ötesinde yuvalanmış teröristleri bertaraf etmek, ülkemizin güvenliğini ve sınır bölgemizi tehdit eden unsurlardan korumak ve güvence altına almaktır. Bu harekat da şehit olan askerlerimiz kardeşlerimiz var, gazi olan yaralanan kardeşlerimiz var. Ben buradan bu toprakları vatan yapan şehitlerimize ve gazilerimize saygılarımı, şükranlarımı, minnetlerimi sunuyorum. Afrin de 13 – 14 civarında görev yapan Bandırmalı subay, astsubay, uzman çavuş çocuklarımız var onlarla telefon görüşmeleri yapıyoruz. Onlara sorduk ne ihtiyacınız var diye, daha sonra Ticaret Odası Başkanımız ve Ticaret Borsa Başkanımız ile birlikte onlarında isteği doğrultusunda termal içlikler, termal çoraplar, Bandırmamızı hatırlatmak adına onlara enerji versin diye Bandırma Hasan Çavuş Helvalarından hazırladık. Bunun aslında maddi bir önemi yok. Zaten devletimiz güçlü onların her türlü ihtiyacını karşılıyor. Bizim yaptığımız manevi destek. Bu manevi desteğin yanında da işe yarar bir şeyler gönderelim istedik. Biz bunu bir örnek teşkil etmesi amacı ile yaptık. Bir de bunun ötesinde en önemlisi manevi destek. Hepimizin yüreği duaları onlarla ama istedik ki öğrencilerimizde, çocuklarımızda bu işin içinde olsun onlara bu durumu bildirdik. Şu anda elimizde çok sayıda mektup da var.  İlköğretim okullarından, Orta okullardan, Liselerden ve Üniversiteden çok sayıda öğrencimizin yazdığı mektup var. Bunlar onlara manevi güç olacak. Mektuplarımızı da aracımızla birlikte gönderiyoruz. Biz ülke olarak, devlet olarak, millet olarak, bandırma olarak onların yanlarındayız. Biz biriz, beraberiz hep beraber bir milletiz bir ulusuz. Ben bu ulusu bir arada tutan ortak değerlerimize, vatanımıza, Bayrağımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağımı onun kurucuları olan başta Büyük Atatürk’e sahip çıkacağımızı söylüyorum. Bu vatanı da kimseye böldürmeyeceğimizi buradan söylemek istiyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.