DEPOLAMA TESİSİ PROBLEMLERİ DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEPOLAMA TESİSİ PROBLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Bandırma’ya kazandırılacak olan katı atık depolama tesisinin Güney Marmara’daki depolama sorununun çözümüne önemli katkılar sağlayacağı dile getiriliyor.

Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Bandırma’ya yapılacak olan katı atık depolama tesisinin bölgede yaşanan çöplük sorununun çözümüne önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Güney Marmara’da bulunan çok sayıda belediyenin katı atıklarını vahşi depolama yöntemiyle muhafaza ettiğini dile getiren Aksoy, bunun da zaman zaman çöplüklerde metan gazı sıkışmasına bağlı olarak yangınlarının yaşanmasına neden olduğunu anımsattı.Aksoy, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Bandırma’ya kazandırılacak katı atık depolama tesisinin hizmete girmesi halinde ilçelerindeki çöplerin konteynerle Bandırma’ya nakledileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Balıkesir Belediye Başkanlığının Bandırma’ya yapmayı planladığı katı atık tesisiyle ilgili kamulaştırma problemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.