TATİL ZAMANI
foto-deniz1

DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDEN “MAVİ KONUŞMALAR”

Paylaş
 

Denizcilik Fakültesi tarafından organize edilen Mavi Konuşmalar başlığı altında belirli periyotlar ile yapılacak olan etkinliklerin ilki gerçekleştirildi. Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte su altı görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan “Denizin Ruhu” başlıklı bir sunum yaptı.

Yaptığı sunumda tüm dünya denizlerini kapsayan ancak ülkemiz denizlerine özel olarak odaklanan deniz ekolojisi ile ilgili detaylı bilgi paylaşan Ceylan ‘’Sanatta bireysel ego olmamalıdır. Karşınıza çıkan fırsatları bilgiye ve doğaya döndürdüğünüz zaman bir amaca ulaşırsınız. Ekosistem çok gizemlidir. Her bakışımızda ayrı bir heyecan yaşarsınız. Hiçbir dalışınız bir öncekine benzemez’’ dedi. Ceylan, kıyı bölgelerinde yaşayan insanların denizle olan ilişkisine dikkat çekti ve Van gölündeki arkeolojik araştırmalarla ilgili yaptığı çalışmalardan da kısa videolar paylaştı.

Öğrencilerin ilgi ile takip ettiği program Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı’nın Tahsin Ceylan’a bandırma gemisi maketi takdim etmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan ZABITA TÜKETİCİNİN YANINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.