DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDEN "MAVİ KONUŞMALAR" - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDEN “MAVİ KONUŞMALAR”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Denizcilik Fakültesi tarafından organize edilen Mavi Konuşmalar başlığı altında belirli periyotlar ile yapılacak olan etkinliklerin ilki gerçekleştirildi. Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte su altı görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan “Denizin Ruhu” başlıklı bir sunum yaptı.

Yaptığı sunumda tüm dünya denizlerini kapsayan ancak ülkemiz denizlerine özel olarak odaklanan deniz ekolojisi ile ilgili detaylı bilgi paylaşan Ceylan ‘’Sanatta bireysel ego olmamalıdır. Karşınıza çıkan fırsatları bilgiye ve doğaya döndürdüğünüz zaman bir amaca ulaşırsınız. Ekosistem çok gizemlidir. Her bakışımızda ayrı bir heyecan yaşarsınız. Hiçbir dalışınız bir öncekine benzemez’’ dedi. Ceylan, kıyı bölgelerinde yaşayan insanların denizle olan ilişkisine dikkat çekti ve Van gölündeki arkeolojik araştırmalarla ilgili yaptığı çalışmalardan da kısa videolar paylaştı.

Öğrencilerin ilgi ile takip ettiği program Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı’nın Tahsin Ceylan’a bandırma gemisi maketi takdim etmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.