DENEME ÜRETİMİNE BAŞLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2013 yılı Mart ayında uluslar arası katılımla gerçekleştirilen büyük bir temel atma töreniyle yatırımına başlanan Türkiye’nin ilk Granül Stabilize Amonyum Nitrat (AN) ve Granül Kalsiyum Amonyum Nitrat (CAN) kimyevi gübre fabrikası yatırımlarından Bagfaş Granül Kalsiyum Amonyum Nitrat (CAN) fabrikasında deneme üretimi başladı.

Yatırımı tamamlanan bu tesislerin ilave yardımcı ünitelerle beraber toplam yatırım tutarı 250 milyon ABD doları olup yüzde 85’i Almanya’dan üç yılı ödemesiz 13 yıl vadeli, yüzde 3.02 sabit faizli kredi ile finanse edildi. Kredi kuruluşuna; ipotek, yerli banka teminat mektubu veya başka bir garanti verilmedi. Bu da Türkiye’ye ve Bagfaş’a olan güveni teyit etmektedir.

Hayata geçirilmekte olan CAN-AN projesinin Türkiye’de son 40 yılda gübre sektörüne yapılan en büyük yatırım olduğunu vurgulayan YK Başkanı Y.Kemal Gençer ‘’ yeni fabrikaların hizmete girmesiyle BAGFAŞ, aynı sahada hem Fosfatlı hem Nitratlı kimyevi gübre üreten Türkiye’nin tek, dünyanın ise nadir fabrikalarından biri haline gelmiştir. Bir süre önce de yeni fabrikamızın CAN ürünü için dünyanın en büyük kuruluşu Transammonia Firması ile 200 bin ton, Alman BayWa AG ile de 170 bin ton ihracat taahhüt anlaşması imzalamıştık ‘’ dedi

Y.Kemal Gençer; “Ailede ikinci kuşak kimyacı olarak, en büyük mutluluğum; devreye giren yeni fabrikalarımızda kimyanın dört önemli asitinden üçünü, yüz binlerce ton üretiyor olmamızdır. Bundan büyük memnuniyet duymaktayım“ diye ekledi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

DENEME ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x