DEMOKRASİ NÖBETLERİ SONA ERDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEMOKRASİ NÖBETLERİ SONA ERDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile vatandaşların 15 Temmuz’dan bu yana sürdürdüğü “Demokrasi Nöbeti” sona erdi. Milli İrade Meydanı’nda toplanan binlerce Balıkesirli, Demokrasi Nöbetleri’ni sonlandırırken, halka hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, vatan nöbetini bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Uğur, “Millet düşmanı, devlet düşmanı, vatan düşmanı ve bayrak düşmanı FETÖ terör örgütü, Fetöcülere bu millet çok büyük bir ders verdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İkinci bir emre kadar meydanlardan çekilmiyoruz” açıklamasıyla devam eden demokrasi nöbetleri önceki gece sona erdi. Haftasonu İstanbul Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu akşam demokrasi nöbetlerine bir virgül koyuyoruz, çarşamba gecesi demokrasi nöbetine nokta koyacağız” demişti.

Demokrasi Nöbeti, Balıkesir’de Milli İrade Meydanı’nda toplanan vatandaşlarla sona erdirildi. Demokrasi nöbetinin son gününe katılım oldukça fazla olurken, Milli İrade Meydanını dolduran halk, hep bir ağızdan slogan atarak çalınan şarkılara eşlik ederek, ellerindeki Ay yıldızlı bayraklarıyla son kez kalkışmaya olan tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar çeşitli pankartlarla meydandaki son nöbete katılırken, tekbirler getirildi. Koro halinde idam isteriz nidalarının atıldığı son demokrasi nöbetine katılımın yoğunluğu gözlerden kaçmadı.

Kaynak: Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.