DEMİRTAŞ PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEMİRTAŞ PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,”En kötü yerde oy oranımız yüzde 11,5. Bu oran seçimde yüzde 15-20’lere çıkacak. Seçime yine ‘parti’ olarak gireceğiz” dedi

AVRUPA SOSYALİSTLERİ PARTİSİ İLE BİR ARAYA GELDİLER

Demirtaş, parti genel merkezinde Sergei Stanishev başkanlığındaki Avrupa Sosyalistleri Partisi heyeti ile bir araya geldi. Demirtaş ve Stanishev, yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Heyetin Diyarbakır’ı ziyaret ettiğini belirten Demirtaş, Türkiye’deki gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Stanishev ise bu yıl Türkiye’ye üçüncü ziyaretini yaptığını ifade etti.

Stanishev ve beraberindeki heyetin HDP Genel Merkezinden ayrılmasının ardından Demirtaş basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

KIŞANAK, ANLI VE ATA’NIN TUTUKLANMASINA İLK YORUM: BU BİR KAÇIRILMA

Demirtaş, DBP’li Meclis Üyesi Anlı ile eski BDP Milletvekili Ata ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak’ın tutuklanması ve Cumhuriyet gazetesine yapılan baskınla ilgili bir soruya verdiği yanıtta, “Tutuklanmaları diye bir şey söz konusu değil. Buna tutuklama derseniz sanki orada bir yargısal mekanizma işliyor ve yargı bir karar vermiş gibi kabul ederiz. Tutuklama hukuki bir kavramdır, orada hukuk falan yok. Bu bir kaçırılmadır, rehin almadır.” dedi.

“CUMHURİYET GAZETESİNE BASKIN DA BUNUN BİR PARÇASI”

“Ortada adil bir yargılama olmadığını, olsaydı arkadaşlarının aklanacağını düşünebileceklerini” öne süren Demirtaş, bunun siyasi bir operasyon olduğunu savundu. Demirtaş, Cumhuriyet gazetesine yönelik baskının da bu operasyonun bir parçası olduğunu iddia etti. Demirtaş, “Dünya beşten büyüktür, katılıyorum ama Türkiye de Erdoğan’dan büyüktür, AKP’den büyüktür bunu unutmasın” ifadesini kullandı.

“SEÇİME PARTİ OLARAK GİRECEĞİZ, EN KÖTÜ YERDE OY ORANIMIZ YÜZDE 11.5”

Olası bir seçimde HDP’nin durumunu değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Olası bir genel seçime bağımsız adaylarla değil, parti olarak gireceğiz. Bunun tartışması bile olamaz. Anketlerde HDP’nin en düşük oyu %11,5 çıkmaktadır. Gelecek seçimde bu yüzde 15-20’lere çıkacak. Zaten bunu gördükleri için erken seçim kararı alamıyorlar.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,DBP’li Meclis Üyesi Fırat Anlı ile Eski BDPMilletvekili Ayla Akat Ata ve DiyarbakırBüyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın tutuklanmadığını, kaçırıldığını ve rehin alındığını savundu. Selahattin Demirtaş, soru üzerine partisinin “en kötü yerde oy oranının yüzde 11,5 olduğunu” söyleyerek, gelecek seçimde bunun yüzde 15-20’lere çıkacağını bildirdi. Demirtaş, seçime yine “parti” olarak gireceklerini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.