DEMİR YOLUNA BÜYÜK İLGİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DEMİR YOLUNA BÜYÜK İLGİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Tarihi Balıkesir Tren Garı, 2017 yılında adeta yolcu akınına uğradı. Tünel yıkımı dolayısıyla yaklaşık 3 yıl seferlerin yapılamadığı Balıkesir’de 10 Ocak 2017’de sefere başlayan trenlere 7 ayda 77 bin 363 yolcu bilet kestirdi.

5 Mart 2016 tarihinde Soğucak mevkiinde çöken tünel sebebi ile yaklaşık 3 yıl ara verilen tren seferleri Ocak 2017 tarihinde başladı. Başlayan tren seferleri ile Balıkesir Gar uzun süren sessizliğini bozdu. Ocak ayından bu yana Balıkesir Gar’dan geçen İzmir Mavi Tren, Eskişehir ve İzmir yönüne, 17 Eylül Ekspresi Bandırma ve İzmir yönüne, posta treni Kütahya’ya ve Karesi Ekspresi İzmir yönüne seferlerine başladı. Bu tren seferlerine 15 gün öncesinde Gar Müdürlüğü bilet satış gişelerinden ve internet üzerinden EYBİS-Elektronik Yolcu Bilet Satış-Rezervasyon Sistemi üzerinden bilet alınabileceği belirtildi.

Tren seferlerinin başladığı 7 ayda Balıkesir Gar’dan Eskişehir,Bandırma ve İzmir yönüne 77 bin 363 yolcuya bilet satışı yapıldı. Yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle yolcu yoğunluğu olmaya başladığını belirten yetkililer şu anda trenlerde numaralı yerlerin azaldığını, yolcu talebine göre ek yolcu vagonları ekleneceğini belirttiler. Trenlere 15 gün önceden bilet satışı yapıldığını ve seyahat edecek yolcuların biletlerini son güne bırakmamalarını belirttiler. Gar Müdürlüğü yetkilileri seyahat eden yolculardan 60 yaş üzeri yaşlılara, 13-26 yaş genç indirimi, öğretmen, TCCD personeli, askeri personel, basın ve grup indirimi (en az 12 kişi) yüzde 20 oranında, engelli, 65 yaş üzeri yaşlı ve 12 yaş arası çocuklara yüzde 50 oranında indirime sahip olduklarını indirimli seyahat eden yolcuların indirim kartlarını yanında taşımalarını istedi.

  Kaynak: Gazete Ekspres

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.