Değerli Metalde 1100 Seviyesi Görülecek mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed geçtiğimiz hafta 1 yıl aradan sonra beklendiği gibi faizleri 25 baz puan arttırdı. Bunun yanında Fed’in 2017 yılında 3 tane faiz artışı öngörmesi değerli metalde ayıların iştahını kabartı ve değerli metalde sert bir geri çekilme yaşandığına şahit olduk. Son dönemde ABD tarafında yaşanılan gelişmeler değerli metalin hareketine yön vermeye devam ediyor.

Finansal piyasalarda belirsizliklerin olduğu dönemlerde yatırımcılar güvenli liman arayışına giriyorlar. Güvenli liman denince de aklımıza ilk olarak sarı metal geliyor. Fakat son dönemde ABD kaynaklı gelişmelerde değerli metalin hareketinde belirleyici oluyor. Önümüzdeki dönemde ABD tarafından gelecek olan veriler ve ABD’de yaşanacak olan gelişmeler değerli metalin yönünü belirlemeye devam eden ana unsurular olacak.

Önümüzdeki günlerde altın yorumları yaparken mutlaka ABD tarafına dikkat edilmesi gerekiyor. Fed’in 3 tane faiz artışını hayata geçirebilmesi için gelecek olan verilerin beklentileri karşılaması gerekiyor. Özellikle enflasyon tarafında yaşanılacak olan iyileşme Fed’i çok rahatlatacaktır. Değerli metalde destek olarak 1130, 1120 ve 110 seviyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.  Forex kullanıcıları olarak yükselişlerde ise 1150, 1170 ve 1190 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Talebine Yetişemiyorlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Değerli Metalde 1100 Seviyesi Görülecek mi?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x