DAYANIŞMA VE UZLAŞMA RUHU DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DAYANIŞMA VE UZLAŞMA RUHU DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Bakanlar Kuruluna verilen arada, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gaziantep’teki terör saldırısında yaşamını kaybeden vatandaşlar için üzüntüsünü ifade ederek sözlerine başlayan Yıldırım, bir kez daha terörü, teröristleri ve terörizmi lanetlediklerini vurguladı.

Başbakan Yıldırım, “Bu terör saldırısında, çocuğu çocuk olan, 29 çocuk, neyin ne olduğunu bilmeyen, daha hayatının baharına gelmemiş çocukları, çocukları kullanarak katleden alçak terör örgütlerini en ağır kelimelerle lanetliyoruz. Vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Milletimizin acısını paylaşıyoruz.” diye konuştu.

Başbakanlık Resmi Konutu’nda, sabah saatlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldiğini hatırlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz başarısız darbe girişimi sürecinde başlattığımız dayanışma ve iş birliğini, ülke menfaatleri, Türkiye’nin geleceği konusunda, o günden bugüne kadar büyük bir kararlıkla iyi niyetle devam ettiriyoruz. 7 Ağustos’ta Yenikapı’da yaşanan ve Türkiye’ye yeni kapılar açan o birlik beraberlik, uzlaşma ruhunu devam ettirmek, ülkemizin terörle mücadelesinde, ülkemizin iç ve dış sorunlarını kolayca aşmasında, temel konularımızda beraber hareket etmek, tabiatıyla her bakımdan milletimize ve ülkemize büyük bir katkı sağlıyor.

Bu sabahki toplantıda da Sayın Genel Başkanlara, ülkemizin başını ağrıtan birkaç temel konuda bilgi verme fırsatı bulduk. Özellikle uzun süreden beri devam etmekte olan terörle, PKK terörüyle yaptığımız mücadelede geldiğimiz noktayı ve bundan sonraki hareket tarzımızı anlatma fırsatı bulduk. Bazı detayları da kendileriyle paylaştık.”

Liderlere Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelere ilişkin bilgi aktardığını dile getiren Yıldırım, Türkiye’nin, Suriye ve Irak’ta uzun süreden beri devam eden istikrarsızlık nedeniyle büyük bir zorlukla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin, Suriye ve Irak ile toplam bin 250 kilometrenin üzerinde ortak sınırı olduğuna işaret eden Yıldırım, “Bu sınır boyunca hem teröre destek anlamında hem de buradaki istikrarsızlığı Türkiye’ye taşıma riski anlamında yaşanan gelişmeler var. Bunlarla ilgili düşüncelerimizi ve bundan sonraki hareket tarzımızı paylaşma fırsatı bulduk.” dedi.

Yıldırım, özellikle Suriye konusunda bundan sonraki süreç için neler yaşanabileceği konusunda da fikir alış verişinde bulunduklarını dile getirerek, “Buradaki Türkiye’nin duruşu çok nettir. Suriye, bugün 6 seneyi bulan bir iç savaşla maalesef enerjisini, günden güne kaybediyor, milyonlarca masum vatandaşı, Suriye vatandaşı ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. 500 bin civarında masum insan da o anlamsız iç savaşta hayatını kaybetti.” diye konuştu.

Kaynak: Başbakanlık

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.