DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilciliği yaptıkları her iki ayrı açıklamada TSK bünyesindeki bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepki gösterdi.

Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bandırma Şubesi hizmet binasında düzenlenen, “Karanlık’tan Aydınlığa 15 Temmuz” başlıklı basın açıklamasında, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Memur-Sen, Kamu-Sen, Huzur Yolu Eğitim ve Araştırma Derneği, Çınaraltı Derneği, Hacı Ali Rıza Efendi Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Tahsil Çağındaki Talebeler Derneği, Buharayı Sevenler ve Yardımlaşma Derneği, Eğitim Sanat ve Kültür Yardım Derneği’nin ilçe şubeleri adına ortak bildiri okundu.

-Demokrasinin kazandığı gündür

MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Ahmet Çömez tarafından okunan bildiride, şöyle denildi: “15 Temmuz, öznesi millet olan, demokrasinin kazandığı büyük bir gündür. Bugün, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçecek ‘milli irade’ günüdür. Ülkemizin büyük demokrasi yürüyüşüne yönelik 15 Temmuz saldırısında, millet ile iradesi arasındaki köprüye atılan her bomba, sıkılan her kurşun, aslında bunu yapanların karanlık planlarının aydınlığa çıkmasını sağladı. Şimdi, paralel terör örgütü darbecilerinin hukukla yüzleşme ve milletin derin hafızasında mahkum olma zamanıdır. Bu ihanet tezgahını tasarlayan hainlerin hukuk çerçevesinde yargılanarak, en ağır ve caydırıcı cezaları almasını bekliyoruz.”

-İMO’dan darbe girişimine tepki

Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Gürkan Ilgın’da yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminin bağımsızlığımıza, demokrasimize ve hukuk düzenimize karşı işlenmiş bir cinayet olduğunu söyledi.

Ilgın “Son 15 yıldır göz göre göre bünyeyi yavaş yavaş saran bir kanser gibi gelen bu tehlike ülkemizi uçurumun kenarına kadar getirmiş, felaketin kenarından dönülmüştür. Yakın geçmişimiz bize göstermektedir ki halka rağmen politikalar üretmek ülkemizi her zaman bataklığa sürüklemektedir. Kişisel veya siyasi ihtiraslar ile halkın taleplerini darbe, baskı ve oyunlar ile bertaraf etmek sonunda hepimizi uçurumun kenarına kadar tekrar tekrar getirmektedir. Bu sebep ile parlamenter sistemin demokrasinin merkezi olması gereken partilerin liderlerin emir-komutasından kurtulacağı bir Partiler ve Seçim Kanununun oluşturulduğu,  biat edenlerin değil liyakat sahibi kamu personelinin göreve getirildiği, sivil toplum örgütlerinin aşağıdan yukarıya dizaynını sağlandığı bir kanunsal düzenlemeler silsilesine ihtiyaç vardır” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.