featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kentin ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sunmak amacıyla spor organizasyonları, sağlık turizmi, fuarlar, festivaller düzenleyerek sosyal yaşamı zenginleştirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin:”Gömeç Dalış Köyü de bu adımlardan bir tanesi. Geçtiğimiz yıllarda bu bölgede su altı heykel galerisi oluşturmuştuk. Şimdi de bu heykel galerisi ile mavi bayraklı sahilleri kapsayan güzel bir dalış köyünün inşasına da başladık. Bundan sonra Balıkesir, yerli ve yabancı dalış tutkunlarının yeni adresi olacak” açıklamasında bulundu.

Dalış tutkunlarını denizin altında zenginlikleri görmeye davet eden Başkan vekili Mehmet Birol Şahin: “Biz denizimizi önemsiyoruz. Geçtiğimiz aylarda da dünyaca ünlü kırmızı mercanlarımızı yine işbirliği ile koruması için yeni projemizi hayata geçirdik. Dalış tutkunları da kısa bir sürede yontularak denizin dibine indirilen mitolojik ve bugünün kahramanlarını yansıtan heykellerimizi görebilecekler. Gömeç farklı bir turizm merkezi, dalış merkezi olacak. Bu galerimiz Gömeç’imize çok şey katacak. 115 kilometrelik alanda da yapay resiflerimizi atarak sualtı dünyasının çeşitlenmesini ve bu sayede insanların istedikleri noktalarda dalmalarını ve denizimizin zenginliklerini görmelerini istiyoruz.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Balıkesir ‘in En Kuzeyinin Mermeri En Güneyde Denize Heykel Oluyor

Bu gün çok farklı bir ortamda çok farklı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin: “Balıkesir’in en kuzeyinden Marmara adamızın Mermeri en güneydeki Gömeç’te heykel olup denizin altında dalış turizmine katkıda bulunacak.Farklı paydaşların bir araya gelerek böyle bir işi ortaya çıkarması çok güzel bir olay. Balıkesir’de biz bu işi en iyisini yaparak markalaştırabiliriz. Buradan da dünyaya çok güzel bir mesaj veriyoruz. Tüm paydaşlar örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Değerli sanatçılarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sempozyum Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, GMKA, Burhaniye Ticaret Odası, Bandırma 17. Eylül Üniversitesi, Marmara Adalar Belediyesi ve Gömeç Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Bir önceki yazımız olan Yücel Yılmaz'dan Öğrencilere Karne Hediyesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dalış Tutkunlarının Yeni Adresi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma