CÜNEYT ÇABUK AK PARTİ'NİN ADAYINI AÇIKLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CÜNEYT ÇABUK AK PARTİ’NİN ADAYINI AÇIKLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Parti’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci yazar Cüneyt Çabuk’a göre Ak Parti’nin Bandırma Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Aydın Özen olacak. Gazeteci yazar Cüneyt Çabuk Balıkesir Gazete Merhaba’da bugünkü köşe yazısında Aydın Özen’in Bandırma Belediye Başkan Adayı olacağına vurgu yaptı.

Şuanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun danışmanlığını üstlenen Bandırmalı İnşaat Mühendisi Aydın Özen Bandırma ve bölgesi için hazırladığı dev projelerle kamuoyunda tanınıyor.

İŞTE GAZETECİ YAZAR CÜNEYT ÇABUK’UN YAZISI

Geçtiğimiz gün Bandırma Ticaret Odasında Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da katılımı ile Başkan Danışmanı Aydın Özen tarafından Büyükşehir Belediyesinin projeleri hakkında oldukça verimli bir sunum gerçekleştirildi.

Bandırma Ticaret Odası üyelerinin ağırlıklı olarak katılımcı olduğu toplantıda. Sunumu yapılan vizyon projelerin hemen hepsi için çalışmalar tamamlanmış iş ilk harcın karılmasına, ilk tuğlanın dizilmesine kalmış.

Yani Bandırma’da malum çevreler Büyükşehir Bandırma için ne yaptı diye sorduklarında başta Aydın Özen olmak üzere tüm kadronun hummalı bir çalışma ile son derece ilgi çekici Bandırma’yı bir dünya markası haline getirecek, aynı zamanda başta istihdam olmak üzere birçok derdimize çare olacak proje çalışmalarını tek tek sayabiliriz. Tabii tamamında Aydın Özen imzası olduğunu da belirtelim.

Ben sunumu dinlerken arka sıralardan bir katılımcının yanındaki arkadaşına Aydın Özen kimdir? diye sorduğunu işittim.

Kişisel kariyeri başarılı projeleri ortaya koyarak geçiren bir mühendis ve Zekai Kafaoğlu’nun yaklaşık 30 yıllık dostu ve siyaset yoldaşı Özen’i anlatmak için yine başarılı projelerine odaklanacağız.

1962 doğumlu. Uludağ Üniversitesi Balıkesir İnşaat Mühendisliği mezunu.

1994-1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi olarak çalıştı o dönemde, Eyüp ve çevresi tarih çevre düzenleme, Bostancı-Erenköy sahil dolgu alanı düzenleme işi, Taksim ve çevresi tarihi düzenleme çalışmalarını yürüttü.

1996-2007 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Bandırma 5.Bölge Müdürlüğü, Güney Marmara ve Kuzey Ege’de Muhtelif Balıkçı Barınağı işleri, Çanakkale Kepez Limanı,

Yalova Armutlu Limanı,

Avşa Adası Türkeli Yat Limanı,

Mudanya, Zeytinbağı İskelesi,

Mudanya Güzelyalı İskelesi,

Bursa- Yenişehir Hava Limanı,

Çanakkale – Gökçeada Hava Limanı çalışmalarını tamamladı.

2007-2014 yılları arasında kendi şirketi Kıyı Mühendislik, kıyı ve kıyı koruma yapıları, liman ve iskele uygulama projesi ve inşaatı çalışmalarında bulundu.

Enerjisa, Doğalgaz Çevrim Santrali Soğutma suyu ve kıyı yapıları Danışman ve Koordinatörlüğü, BİOKİM Adana – Yumurtalık Biokimya tesis ve İskele proje müdürü ve koordinatörü, Uluabat Gölü Islah ve İskele çalışmalarında bulundu.

Bir dönem Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde “Limanlar ve Hava Meydanları” sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı da yapan Özen bu görevde bulunduğu süre içerisinde

Ordu-Giresun Hava Limanı,

Artvin-Rize Hava Limanı, araştırma ve çalışmaların yapılması,

Kanal İstanbul proje hazırlık çalışmaları,

Hakkâri Yüksekova Hava Limanı,

Çeşitli Yat Limanlarının yapımını gerçekleştirdi.

Yani Türkiye’de deniz doldurularak yapımı gerçekleştirilen, benim de seyahatlerimde sıklıklar kullandığım gurur projesi Ordu-Giresun Havalimanı ve Hakkari Yüksekova Havalimanı’nın ardında Aydın Özen’in imzası var.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun baş danışmanlığı görevini sürdüren Özen, Türkiye’de ilk defa belediye bünyesi içerisinde Kıyı Yapıları Daire Başkanlığı kurulmasına ve Balıkesir ili tüm sahillerini konu alan Master Plan çalışmasının başlatılmasına öncülük etti,

Sahillerin temizliği çalışmasının başlatılması ve 600.000 m2 sahil temizliği,

Körfezde 6, Bandırma ve Erdek’te 3 toplam 9 adet Sahil Bandı Projesi,

Körfezde, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezince düzenlenen kıyı çalıştayının yapılması.

Körfez Bölgesi Zeytin Karasuyu zararlarını bertaraf etme çalışmaları,

Altınoluk Teleferik projesi,

Körfezde Sağlık Turizmi Organize Bölgesi çalışmalarının başlatılması konusunda çalışmalar gerçekleştirdi.

Aydın Özen bölgemizde;

Bandırma Sahil Bandı çalışması,

Bandırma ana arter ulaşım yolu çözüm projeleri çalışması,

Kyzikos İmar plan çalışmalarının başlatılması,

Kapıdağ Kıstağı ARKEOPARK çalışmasının başlatılması,

Şehir 2023 Proje çalışması,

Tatlısu köyü merkez, Liman Kampı Önü ve Tanaşa mevkiine 3 adet İskele Projesi,

Edincikaltı RORO Limanı Yapılması,

Erdek Limanının Yat Limanına dönüştürülmesi çalışması,

Bandırma Serbest Bölge çalışması,

Dayanıklı Tüketim Organize Sanayi,

Yüksek Gerilim Güç Laboratuarı çalışması,

Balıkesir ve Bandırma konulu Hafif Raylı sistem çalışması,

Kuş Cenneti ve çevresi düzenlemesi,

Vadi Bandırma çalışması.

Aydın Özen Bandırmalı merhum Minyatür sanatçısı ve Mimar Nusret Çolpan’ın Fener Bandırma, Kafes Bandırma projelerini de gerçekleştirmeyi hedefliyor

Yüksek Gerilim Güç laboratuarının şubat veya mart başı itibari ile temelinin atılması planlanıyor. Dünya’da yalnızca 9 tane güç laboratuarı var bu noktada Bandırma Türkiye’nin ve yakın coğrafyamızın merkezi haline geliyor. Bu konuda ayrı bir başlıkta yazı kaleme alacağım.

Şehir 2023 projesi geçtiğimiz Cumartesi günü Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünden onay aldı ve hızla ilerliyor

Serbest Bölge 2. toplantı yapıldı ve hafta içerisinde 3. toplantısı yapılacak ve bu konuda da hızla ilerleme kaydediliyor.

Kyzikos imar planı çalışmasının ihalesi 2 ay önce gerçekleştirildi ve firma ile çalışmalar başlatıldı. En kısa sürede 8000 dönümlük sahanın çalışması sonuçlandırılacak ve bu alanın Dünya Mirasına alınması hususunda gereğini yapıp kazı çalışmalarını başlatılacak.

Roro limanı konusunda 2019’un ilk çeyreğinde başlanılacak.

Aydın Özen kimdir sorunsunu yanıtlamak için tamamı hemen hepsi başarı ile sonuçlanmış projelerle geçmiş bir profesyonel yaşamı özetledik. Bu sadece benim özetleyebildiğim kısmı.

Çok alışkın olmadığımız bir uzak görüşlülük, bilgiye değer veren bir anlayış ve siyasi tecrübe ile ortaya değer koymayı önemsen bir isimden bahsediyoruz.

Biz Bandırma’da taş dizmeyi maharet sayan bir anlayışla on yıldır oyalanıyoruz.

Bu tarz vizyon sahibi yöneticiler ise memlekete değer katmayı sürdürüyorlar.

İhtiyacımız olan Aydın Özen vizyonu ve yönetim anlayışıdır.

Boşa harcadığımız yılları hesaba katınca bunun önemi daha da iyi anlaşılıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.