CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN.. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN..

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı operasyonunu değerlendirerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri sınır güvenliğini ve bölgede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, bölgedeki bütün terörist unsurları temizlemek için Fırat Kalkanı operasyonunu başlattı ve şu ana kadar da başarılı bir şekilde yürütmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamasında şunları söyledi:

“FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TÜRKİYE’Yİ BÖLME PLANI BOŞA ÇIKMIŞ OLDU”

15 Temmuz sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Bir başka bir ülkede böyle bir darbe girişimi olsaydı, bu kadar kanlı hadiseler yaşansaydı devlet çöker, devlet kurumları işlemez hale gelir, ekonomi çöker, toplum bölünür ve siyaset siyaset üretemez hale gelirdi, çok ciddi güvenlik zaafları ortaya çıkardı. Fakat hamdolsun bunların hiçbirisi yaşanmadı, FETÖ terör örgütünün Türkiye’yi bölme zaafa uğratma planı da böylelikle boşa çıkmış oldu. Hatta ve hatta 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin bastırılmasından sadece 6 hafta sonra Türkiye Fırat Kalkanı operasyonunu başlattı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışını yaptı. Bu iki hadise bile diğerlerinin yanında Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve toplumsal bünyesinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha ortaya koymuş bulunmaktadır. Bu manada dün kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramının ana ruhunun ta 1922’de ya istiklal, ya izmihlal diyen bu milletin aynı ruhu bugün de yaşattığını görüyoruz ve bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Tabi gönül isterdi ki, Batıdaki dostlarımız da bu ruhu, bu gerçeği net bir şekilde görüp Türkiye’nin bu gerçeğini tam manasıyla kavrayabilselerdi. Bugün itibarıyla, tekrar ifade ediyorum, daha önce de söylemiştim, hala özelikle Avrupa’dan devlet başkanı düzeyinde ülkemize bir ziyaret yapılmamış olması hakikaten kabul edilebilir bir durum değildir. Şüphesiz açıklamalar yapılmıştır, telefon görüşmeleri yapılmıştır, bunları takdirle karşılıyoruz. Ancak böylesine menfur kanlı bir darbe girişiminden sonra gelip bu topraklarda bu darbeyi adeta çıplak elleriyle durduran bu aziz milletin yanında olduğunu ifade etmek herhalde devlet başkanları için de, Avrupalılar için de çok zor bir şey değildir. Nitekim bu süre içerisinde gelenler, çeşitli düzeyde ziyaretler oldu biliyorsunuz, bizzat saldırıların yapıldığı yerleri, Meclisi, burayı, Özel Harekat birimini, başka birimleri ziyaret ederek olayın vahametini daha iyi bizzat yerinde müşahede etme imkanı buldular. Ama bütün bunlara rağmen hamdolsun Türkiye bugün eskisine göre çok daha güçlü, bir anlamda 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla ayakta dimdik durmak.

Kaynak: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.