CUMHURBAŞKANI NATO GENEL SEKRETERİ İLE GÖRÜŞTÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

CUMHURBAŞKANI NATO GENEL SEKRETERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteriyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde: “Ulusal güvenliğimiz için her türlü tedbiri alırız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü.

PYD/YPG ASLA KABUL EDİLEMEZ
DEAŞ’la Mücadele Küresel Koalisyonu Sözcüsünün Suriye’nin kuzeyinde ‘Suriye Sınır Güvenliği Gücü’ tesis edileceği yönündeki açıklamasının gündeme geldiği görüşmede Erdoğan, PYD/YPG terör örgütü güdümündeki SDG komutasında faaliyet göstermesi öngörülen söz konusu türden bir güç oluşturulmasının asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.

HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIRIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile yaptığı telefon görüşmesinde, Suriye’deki son gelişmeler karşısında Türkiye’nin uluslararası hukuktan doğan hakları kapsamında ulusal güvenliğini muhafaza için gerekli her türlü tedbiri alacağını hatırlattı.

STOLTENBERG: ABD OLUŞUM İÇİN NATO’YA DANIŞMADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüştüğü NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin YPG ile bir güç oluşturma hususunu NATO’ya danışmadığını dile getirdi.

Türkiye’nin NATO için önemli bir ülke olduğunu belirten Stoltenberg, bölgede yaşanan sorunun çözümü için müttefikler arasında açık diyaloğun önemine dikkati çektiği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.