CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN G20 LİDERLER ZİRVESİNE KATILMAK ÜZERE ÇİN HALK CUMHURİYETİ'NE GİTTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN G20 LİDERLER ZİRVESİNE KATILMAK ÜZERE ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NE GİTTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek, 11. G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Hangzhou şehrine gitti.

Çin’e hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinde kendisine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da eşlik edeceğini belirtti.

G20 HAN-CÛ Zirvesi’nin kritik bir dönemde toplandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ekonomik krizin üzerinden 8 yıl geçtiğini, bu süreçte G20 ülkeleri olarak güçlü, sürdürülebilir ve dengeli bir büyümeye ulaşmak maksadıyla birçok adım attıklarını ifade etti.

Gelinen noktada, bu adımların küresel büyüme hızını arzu edilen seviyeye taşıyamadığını gördüklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İktisadi faaliyetlerdeki zayıflık devam ederken, emtia fiyatlarındaki dalgalanmalar, jeopolitik riskler, terörizm ve mülteci krizi gibi sıkıntılar da ülkeler üzerinde yük oluşturuyor. HAN-CÛ Zirvesi, küresel ekonomide yeniden güçlü bir büyümeyi yakalama noktasında atılacak ilave adımları ele almak için iyi bir fırsat olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geçtiğimiz yıl G20 Dönem Başkanlığını üstlendiğini ve 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da 10. G20 Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yaptığını anımsatarak, Antalya Zirvesi’nin, G20’nin en başarılı, sonuçları itibariyle en verimli zirveleri arasında yerini aldığını kaydetti.

Kaynak: Cumhurbaşkanlığı

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.