CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 15 TEMMUZ GECESİ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNİ ZİYERET ETTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 15 TEMMUZ GECESİ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNİ ZİYERET ETTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Emrah Sağaz, Muhammed Ali Aksu, Hüseyin Kısa, Ahmet Kocabay ve Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun ailelerini ziyaret etti.

15 Temmuz şehitleri Emrah Sağaz, Muhammed Ali Aksu, Hüseyin Kısa, Ahmet Kocabay ve Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun Esenler’deki evlerine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitlerin yakınları ve aile üyeleri ile görüşerek taziyelerini iletti.

Ziyaretler esnasında, taziyeye geldiğini gören mahalle sakinleri, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası olan şehit Hüseyin Kısa, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecede, Esenler’de bir tankın ezmesi sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü. Karşı durduğu darbecilerin tankı altında kalarak şehit olan 27 yaşındaki Emrah Sağaz ise 1,5 yıllık evliydi ve baba olmaya hazırlanıyordu. FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek sokağa çıkan 38 yaşındaki Muhammed Ali Aksu da cuntacı askerlerin kullandığı tankın altında kalarak şehit düşmüştü. 15 Temmuz’da FETÖ mensuplarının darbe girişimine direnmeleri esnasında şehit olan Ahmet Kocabay 31, Mehmet Şefik Şefkatlioğlu ise 49 yaşındaydı.

Kaynak: Cumhurbaşkanlığı

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.