COŞKUN: KONSEY BELEDİYENİN RAKİBİ DEĞİL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Levent Coşkun düzenlenen törenle görevini Belediye Meclis Üyesi Hüsamettin Engüdar’a devretti.
Devir teslim töreninde konuşan Bandırma Kent Konseyi Başkanı Şerafettin Engüdar, yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Levent Coşkun ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti. Engüdar ” Levent Coşkun başkanlığındaki eski yönetim 1 yıl içinde Bandırma için güzel çalışmalara imza attı. Bizlerde onların kaldığı yerden hizmetlere devam etmeyi hedefliyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve idari birimlerle beraber Bandırma için yeni projelere imza atacağız” dedi.
-Belediyenin rakibi değil
Kent Konseylerinin yerel yönetimlerin rakibi olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizen Levent Coşkun, Kent Konseylerinin belediyelerin almış oldukları kararların meşrulaştırıldığı alanlar olduğunu söyledi.

1 yıllık görev süreleri boyunca yapabildiklerinin yanı sıra hayata geçiremedikleri projelerinin de bulunduğunu dile getiren Coşkun “Kent konseyleri halkın için olduğu kuruluşlardır. Farklı düşünde olan insanlar burada bir araya gelerek kent için düşüncelerini sunarlar. Kent konseylerinin başarılı olabilmeleri için 3 temel ihtiyacı vardır. Vizyoner bir yönetim, nitelikli bir sekretarya ve ihtiyaçları karşılayabilecek fiziki bir mekân gereklidir. Kent konseyleri belediyelere katkı yapan kuruluşlardır. Yani kent konseyleri belediyelerin rakibi asla değildir. Bu konuda algılar değişmelidir” dedi.
-Konsey kaynak için kapı kapı dolaşmamalı
Kent Konseylerinin kapı kapı dolaşıp yardım talebinde bulunmamasının önüne geçecek sivil toplum koordinasyon merkezinin kurulmasına yönelik bir proje hazırladıklarını anımsatan Coşkun “200 bin TL’lik bu projeyle ilgili Güney Marmara Kalkınma Ajansına müracaatımızı yaptık. Yeni yönetimden bu projenin takipçisi olmasını bekliyoruz. Bandırma Ticaret Borsası ve Bandırma İşadamları ve Sanayicileri Derneği bu proje için 7’şer bin TL’lik katkı verdiler” ifadesini kullandı.

 

kent konseyi

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

COŞKUN: KONSEY BELEDİYENİN RAKİBİ DEĞİL

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x