ÇÖP KONTEYNERLERİ TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÇÖP KONTEYNERLERİ TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri çöp konteynerlerinin temizleme çalışmalarına başladı.

Konteynerlerin kötü kokulara neden olmasını önlemek ve çevre sağlığına olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan çalışmalarda ekipler dezenfekte işlemlerini yıl içinde periyodik olarak yerine getiriliyor.

Kent genelinde belirli bir program dahilinde sürdürülen çalışmalarda temizleme işlemi konteyner yıkama ve dezenfekte aracıyla yapılıyor. İşlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan konteynerler sıcak su ile yıkanırken, temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerindeki pis koku ve sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor. 3 dakika gibi kısa bir sürede konteynerlerin yıkaması gerçekleştirilirken, çevre dostu araç pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Yıkama işleminin yanı sıra doğaya zarar vermeyen özel solüsyonlar ile dezenfekte edilen konteynerler kısa sürede yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor.

Ayrıca kentimizin işlek bölgelerinde bulunan yerüstü çöp konteynerlerin de yerinden alınarak şantiye ortamında yıkama ve dezenfekte işlemleri tamamlanmasının ardından bulunduğu bölgeye tekrar bırakılıyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.