ÇOK ÖNEMLİ UYARI! KAR ŞİDDETİNİ DAHA DA ARTTIRACAK! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÇOK ÖNEMLİ UYARI! KAR ŞİDDETİNİ DAHA DA ARTTIRACAK!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

 

Bölgemizde Cuma akşamı başlayan yoğun kar yağışı devam ediyor. Kar yağışının aralıklarla çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Çarşamba ve perşembe günler ise karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da kar bugün hafif, yarın aralıklı olarak sürecek. Sıcaklık – 3 derece. Ankara aralıklarla kar yağışlı, sıcaklık gündüz -3, gece -8 derece.

İzmir’de yağış kesiliyor ama don etkili etkili olacak, sıcaklık 2 derece. Bursa kar yağışlı, -4, Antalya kuvvetli sağanak yağmurlu, 10 derece.

Marmara’da kar ve fırtına haftanın son gününde hafifliyor. Ama şiddetli soğuk var. Hissedilen sıcaklık sıfırın altında 4-5 derece hissediliyor. Yarın da aralıklı kar yağışı görülecek.

İç Anadolu’da yoğun kar tüm bölgeyi etkileyecek. Eskişehir tarafı daha soğuk, -8 derece. Yarın kar Sivas-Niğde arasında yoğun yağmaya devam edecek.

Ege’de pazar günü yağış az ama dondurucu soğuk sürecek. Muğla 2, Denizli 1, Kütahya -6 derece. Salı günü ise şiddetli yağmur geliyor. Sel riski var.

Akdeniz kışı bol yağışlı geçiriyor. Bölge genelinde yine şiddetli yağmur ve rüzgar var. Salı günü ise yine sel ve su baskınlarına yol açacak kadar aşırı yağışlar geliyor.

Güneydoğu’da Gaziantep, Adıyaman tarafında sağanak yağmur, yarın ise sulu kar var.

Doğu Anadolu’da Erzurum-Van arasında yağış yok, don devam ediyor. Erzurum 0, Kars -4 derece. Malatya’da ise kuvvetli yağmur var.

Karadeniz’de bugün kar özellikle Çorum, Amasya, Tokat arasında çok yoğun yağacak. Kara ulaşımı aksayabilir. Samsun-Ordu karla karışık yağmurlu, 4 derece. Trabzon-Rize tarafında ise yağmur var. Sıcaklık 8 derece.

 

 

SOĞUK VE DON UYARISI

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ahmet Kocaman da uyarılarda bulunarak “Kar yağışının aralıklarla salı gününe kadar devam etmesini tahmin ediyoruz. Ancak kar yağışı, bugünden itibaren biraz hafifleyecek. Sıcaklık değerleri 3 gün boyunca sıfırın altında seyredecek. Karyağışı pazartesi, salı günleri de aralıklarla devam edecek. Don ve buzlanma görüleceğinden tüm vatandaşlarımız dikkatli olmalı. Önümüzdeki 3-4 gün boyunca soğuk ve beraberinde don tehlikesine karşı lütfen dikkatli olalım.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.