ÇOK ÇALIŞIP, ÇOK ÜRETECEĞİZ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ÇOK ÇALIŞIP, ÇOK ÜRETECEĞİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı İŞBİR Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş.’yi ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. firmasının yeni açılan AR-GE merkezini ziyaret etti. Vali Ersin Yazıcı’ya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Bölücek ve Balıkesir Üniversitesi’nden öğretim üyeleri de eşlik etti. Vali Ersin Yazıcı, İşbir Sentetik Dokuma A.Ş. Genel Müdür Vekili Gürsel Ötegengil, AR-GE Merkezi Yöneticisi Caner İnal, Yazılım Geliştirme Direktörü Murat Halıcıoğlu, Makine ve Prototip Tasarım ve Geliştirme Direktörü Doğanay Çerçi ve İnsan Kaynakları Direktörü Altuğ Ekinil’den bilgiler aldı.

Vali Ersin Yazıcı ilk olarak AR-GE merkezini gezdi, çalışanlardan bilgiler aldı.

SEKTÖRDE ÖNCÜ VE İLK
Firma hakkında bilgiler veren Genel Müdür vekili Gürsel Ötegengil; “Firma 1968 yılında gurbetçi ve Balıkesir’li pek çok yatırımcıların tasarrufları ile kurulmuştur, 50 seneden beri aynı yapı halen devam etmektedir, ürettiğimiz ürünler Big Bag çuval, Halı Altı 1. ve 2. Taban kumaşı, Palet Örtüsü, Plastik Katkı Maddeleridir. Satışlarının %60’ını ihraç eden İşbir Sentetik, 260 çalışanı ve dolaylı istihdamı ile Balıkesir’e önemli katkılar sağlamaktadır. Aylık 3.500 Ton kapasitemiz var. İşbir Sentetik her zaman sektöründe öncü ve ilk olmuştur.

İşbir Sentetik’in kurum misyonu olan yenilikçi ürünleri için uzun yıllardır araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütüyorduk.2017 senesi itibariyle ar-ge çalışmaları sonucu iyileştirilen veya geliştirilen ürünlerden önemli bir ciro elde ettik. Altısı yüksek lisanslı toplam 16 araştırmacı, 3 teknisyen 1 destek personeli ile Ekim 2017’de 825m²’si ofis, 725m²’si prototip geliştirme salonları ile kimya ve elektronik laboratuvarları olmak üzere toplam 1550 metrekare kapalı alanı bulunan Ar-Ge Merkezi binamızı faaliyete aldık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızın Teknolojiye Yatırım Geleceğe Yatırım felsefesi ile yurt genelinde Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerini özendirmesi, üniversiteler ile sanayinin ortak çalışmalarını kalitatif ve kantitatif anlamda artırmak yönünde gayretleri ile ve İl Müdürlüğümüzün teşvik edici, cesaretlendirici desteği sayesinde yaklaşık bir yıl önce başlattığımız çalışmalarımız sonucu 23 Şubat 2018 itibariyle Ar-Ge Merkezi statüsüne kavuşmuş bulunuyoruz. Hedefimiz, katma değerli, son kullanım amacına odaklanmış ürünler geliştirerek yeri geldiğinde sektörün büyümesine etki ederek varlığımızı sürdürülebilir kılmak, bunu yaparken ithal edilen makine, metot ve malzeme teknolojilerini yerli olarak geliştirip Balıkesir ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaktır.” dedi.
Vali Yazıcı, AR-GE bölümündeki incelemeleri sırasında, üreten, istihdam sağlayan, ülke ekonomisine değer kazandıran sanayicilerin her zaman yanında olduklarını bildirdi.

İŞBİR Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş’nin ilin lokomotif kuruluşlarından biri olduğunu aktaran Vali Yazıcı, “Her geçen gün ileriye giden bir fabrikamız var. Bu işletmenin ilimizde ve dünya çapında yerinin olması çok önemli.” ifadelerini kullandı.
HEP BERABER GAYRET EDECEĞİZ
İŞBİR Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş’nin kentin ekonomik yönden kalkınmasına katkı sağladığını açıklayan Vali Yazıcı, “Fabrikanın faaliyet alanları, üretim teknikleri gibi birçok konuda detaylı bilgiye sahip oldum. Daha çok yatırım ve istihdam sağlamak için hep beraber gayret göstereceğiz. Daha fazla çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam edeceğiz. Bunu da hep birlikte gerçekleştireceğiz. Yöneticilerimize ve işçilerimize sağlık, huzur ve başarılar dilerim.”dedi.
KOORDİNELİ OLARAK ÇALIŞACAĞIZ
Vali Yazıcı, yatırımcılar ilimize yeni tesisler kazandırırken, kendilerinin de ilimize yeni yatırımcılar kazandırmaya çalıştıklarını ve bunun için de tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.