foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“ÇOCUKLARIN FİKİRLERİ, GELECEĞİN PROJELERİ”

EDREMİT ÇOCUKLAR
Paylaş
 

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerin yerel yönetim sistemini daha iyi tanımaları için çocuk meclisi oluşturuldu. Gizli oylama ile yapılacak çalışma belirlendi.

Edremit Belediyesi’nin Avrupa Yerel Demokrasi Haftası programı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçede öğrenim gören 45 ilkokul öğrencisi, yerel yönetim sistemini daha iyi tanımak amacıyla Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından “Çocukların Fikirleri, Geleceğin Projeleri” konulu çocuk meclisi toplandı. Çocuk Meclisi’ne Belediye Başkanı Kamil Saka, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri için kentte bulunan Yunanistan’ın Midilli Belediye Başkan Yardımcısı Taksiarhis Veros ve Girit-Hanya Belediye Başkan Yardımcısı Eleftheria Alifieraki, Edremit Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin ve Mehmet Ertaş, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yaptığı konuşmada çocuklara tavsiyelerde bulunarak “Çocuklar biz kararlarımızı bu meclis salonunda alıyor ve daha sonra uyguluyoruz. Bugün kendiniz de burada demokratik olarak bir üst geçidimizin renginin belirlenmesini oylamaya sunacaksınız. Bunu sizin aranızdan seçtiğiniz meclis başkanı yapacak. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. Ardından yapılan oylama sonucunda Çocuk Meclisi Başkanlığı’na Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Kaan Albayrak, Yardımcılıklarına ise Ata Baykan ve Ekin Çolak seçildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin ve Mehmet Ertaş divanda yerlerini Çocuk Meclisi Başkanı ve yardımcılarına bıraktı. Çocuk meclisinde Edremit’te bulunan bir üst geçidin ne renk olmasıyla ilgili çocukların fikirlerini almak için gizli oylama yapıldı. Her öğrencinin tek tek oy kullandığı seçim sonucunda üst geçidin mavi renkte olmasına karar verildi.  Çocuklara çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunulurken toplu fotoğraf çekilmesi ile Çocuk Meclisi sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.