foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇOCUKLAR SATRANÇLA ERKEN YAŞTA TANIŞSINLAR

SATRANÇ
Paylaş
 

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvasına katılacak öğrenciler Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, Türkiye Satranç Federasyonu Balıkesir İl Temsilcisi Erdem Öngören beraberinde İl düzenleme kurulu üyesi 2. Kademe satranç antrenörü Nizamettin Güngör ve Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuları kabul etti.
Nazik ziyaretlerinden dolayı öğrencilere, antrenörlere ve velilerine teşekkür eden Vali Yazıcı, turnuvaya katılacak tüm sporculara başarılar diledi.

EN AZ SINAVLARA HAZIRLANMAK KADAR ÖNEMLİDİR
Satranç eğitiminin sosyal hayata katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, ” Spor faaliyetleri, sanatsal faaliyetler ve zekâ geliştirici etkinlikler en az sınavlara hazırlanmak kadar önemlidir. Bu tür faaliyetlere ayrılan zaman asla zaman kaybı değildir. Asla dersleri olumsuz etkilemez. Hem derslere hem de sosyal hayata daha büyük başarılara katkı sağlar.” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ SATRANÇLA ERKEN YAŞTA TANIŞSINLAR
Satranç sporunun insan hayatında ve eğitimindeki yeri konusunda sayısız faydalarının da olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, “Başarıya giden anahtar bu güzel sporun ifa edilmesinden geçiyor. Çocuklarımızın mutlaka bir spor dalı ile ilgilenmelerini hedefliyoruz. Satranç gibi birey gelişimine yön veren, muhakeme gücünü arttıran zihin sporlarını yaygınlaştıracağız. Satranca önem veriyoruz ve bu tür müsabakalara katılabilecek gençleri yetiştirmeyi önemsiyoruz. Satranç gerçekten insanın kişisel gelişiminde çok önemli bir yere sahip. İstiyoruz ki çocuklarımız satrançla erken yaşta tanışsınlar. “Dedi.

21-27 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan satranç turnuvasına Balıkesir ilimizden küçükler grubunda 7-12 yaş, Yıldızlar grubunda 14-18 yaş grubunda 29 öğrencimiz katılacak.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.