ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Yaygın Eğitim ve Konservatuvar Müdürlüğünün önceki akşam düzenlediği Çocuk Korosu Konseri büyük ilgi gördü.

Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, bir çok vatandaş yoğun ilgi nedeniyle etkinliği ayakta izlemek zorunda kaldı. Türk Müziğinin değerinin korunması, yeni nesillere sevdirilmesi amacı ile hayata geçirilen proje kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ile Albay Cafer Tayyar – Nuran Oğuz Ortaokulu’nun müşterek gerçekleştirdiği “Türk Film Müzikleri” konserinde koro halinde ve solo olarak sergilenen performanslar izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Koro şefi Seval Duman, enstrüman şefi Zafer Dutçu’nun yönetiminde gerçekleşen konserde çocuklarımız Türk Sanat Musikisinin seçkin örneklerini izleyenleriyle buluşturdu.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş Çocuk Korosu Konseri’ni izlediler.

Konser sonrasında Karesi İlçe Kaymakamı Abdulkadir Demir, özellikle eğitime ve sanata verdikleri değerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen’e bir şilt takdim ederken; Başkan Vekili Faruk Özen, Türk Müziği’nin gelecek nesillere aktarılması adına Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü katkıyı verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.