ÇİMLER KENTİMİZİ YEŞİLLENDİRMEYE HAZIR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ÇİMLER KENTİMİZİ YEŞİLLENDİRMEYE HAZIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

600 Evler Mahallesi mevkinde bulunan belediye arazisinde yetiştirdiğimiz çimler, kentimizin daha yeşil bir görünüme kavuşması için hasat edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatı ile Bandırma Belediyesine ait 25 dönümlük arazide yetiştirilen çimler rulolar şeklinde hasat edilerek kentimizde ihtiyaç duyulan yerlerdeki çimlendirme çalışmalarında kullanılması için hazırlanıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Peyzaj çalışmalarımızda gerekli olan çim bitkisini göreve geldiğimizde kendimiz yetiştirip, maliyetini en alta çekmeyi amaçlamıştık. Geçtiğimiz yıl çim için gerekli kültür tohumlarını alıp bu alanlara ektik. Park ve yeşil alanlarda bakım ve yeni oluşturulan alanlar için rulo çim ihtiyacımızı buradan karşılıyoruz. Kendi ekiplerimiz bu alanlardaki çimi rulo makineleri ile alıp gerekli yerlere monte etmeye hazırlanıyor. Rulo çimler, ihtiyaç kapsamında mevcut alanlarda ekiplerimiz tarafından 50 santim parçalar halinde kesilerek rulo haline getiriliyor ve sonrasında kaplama yapılacak park, yeşil alan ve kavşak ada düzenlemelerine naklediliyor. Kesim yapılan alanlara sonradan yine çim tohumu atılarak üretime devam ediliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.