Çiçek Tohumu | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Çiçek Tohumu

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bahçelerinizin şık, ferah ve renkli görünmesini gerçekleştireceğiniz ekim/ dikim faaliyetleri ile sağlayabilirsiniz. Çiçek tohumu bu işlevler için çok önemli bir parçadır. Ekim yaptınız alanı dilediğiniz renk ve desenler ile donatmanıza yardımcı olur.

Süs bitkisi olma görevlerinin yanında etraflarına saçtıkları güzel kokular ile huzurlu bir ortam yaratırlar. Ayrıca güzel kokuları arıcılık faaliyetlerinde kullanımlarına uygundur. Pek çok arıcı yoğun kokular ile bal verimini arttırmak için ekim faaliyetlerinde bulunur.

Bu süs bitkileri ile yalnızca bahçelerinizi değil evlerinizi, cam kenarlarınızı, balkonlarınızı da şık bir hale getirebilirsiniz. Doğal antidepresan görevi gören bu bitkileri evlerinizde yetiştirmeniz stresinizi ve endişenizi azaltıyor. Evinizin hava kalitesini düzenlerken doğal nemlendirici görevi görüyorlar.

Çiçek Tohumu Nasıl Ekilir?

Çiçek tohumu ekimi şu şekilde gerçekleştiriliyor:

  • Öncelikle seçtiğiniz bitkinin özelliklerine göre yer belirleyin (gölge, güneş alan vb.)
  • Ekme işlemi için alt toprak katmanı oluşturun.
  • Tohumlarınızı bu katman üzerine yayın.
  • Tohumlarınızın üzerini ince bir tabaka halinde torf ile kapatın.
  • Son olarak biraz su dökün.

Çiçek Tohumu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çiçek tohumu alımlarınızda öncelikle güvenilir bir firma tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde size istediğiniz cinsi veya rengi vermeyebilir, yıllanmış ürünler satabilirler. Yıllanmış ürünlerin olgunlaşması zorlaşmakta, bu ürünlerde beklenen verim alınamamaktadır. Özellikle çiçek sektöründe bulunan bireylerin kaliteli, temiz tohum temin etmesi gerekmektedir.

Alım işlemlerinizi https://www.tarimgaraj.com/cicek-tohumlari-19 adresinden yapabilirsiniz. Müşterilerinin memnuniyeti, doğru fiyat sunmaları firmayı güvenilir kılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Sıcak Hava Kalbi Yoruyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.