CHP’NİN CUMHURİYET YEMEĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ve yönetim kurulu tarafından Esin Düğün Salonu’nda düzenlenen Cumhuriyet Yemeği büyük ilgi gördü.

Sanatçı Tolga Candar’ın da katıldığı cumhuriyet yemeğine duayen başkan Sedat Pekel, Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, Ender Biçki, Dursun Mirza, Ömer Lütfü Kayalar, Erol Tarlı, Ramazan Şenol, Nazım Salı, belediye meclis üyesi Sibel Salı, Cihan Yılmaz, Onur Çom ve altı yüz davetli katıldı.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 96.yılı nedeniyle Esin Düğün Salonunda düzenlenen gecede konuşan CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, Cumhuriyet döneminde elde edilen kazanımların birbir elden gittiğini öne sürdü.

Bahar “Cumhuriyetin ilk dönemlerinde yapılan fabrikalar yabancı sermayeye peşkeş çekildi. Kara ve demir yolları yabancı şirketlere devredildi. Tarımda üretim bitme noktasına geldi. Üreten bir ülkeden çok tüketen bir ülke haline geldik. Dış politikada ülkemizin saygınlığı yerle bir edildi. İnsan olgusundan iyice kopan siyaset ve ülke yönetimi cumhuriyetimiz için âdete bir tehdit haline geldi. Dönemin iktidarının uyguladığı bu ucube siyaset anlayışı içinde insan olgusu artık politikacı için sadece bir oy makinesi haline dönüştü. İnsan olgusunu unutan, halkçı çizgiden uzaklaşan bu anlayış günümüzde kirlenmeyi de beraberinde getirdi. Ama kalitesiz ve seviyesiz siyaset bu ülkenin kaderi değil. Temiz toplum, temiz siyaset söylemlerinin yeniden doruğa yükseldiği, bu günlerde siyasetin bu ülkede yeniden keşfedilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

İktidara Düşen Görevler
Bahar devamında şunları söyledi “Bu gün iktidara düşen ilk görevlerden biri kendi direnişinden vazgeçip, vatandaşın karşısına gerçekten de “ak” olmuş bir halde çıkmayı, iktidar olduğu halde yargıdan kaçabilmenin formüllerini aramak yerine, yolsuzlukla mücadelede önce çuvaldızı kendine batırma örneği ve cesaretini gösterebilmelidir. İktidara düşen diğer bir görevde artık her iktidarın yaptığı gibi, aslında seçim yatırımı diye tanımlanan, ama seçmenin oyu için verilen bir rüşvet olan yardımlarını açıkça açıklayabilmektir. Çünkü kendilerine düşen davranış, insanlara yaptıkları bulgur, makarna, kömür yardımlarıyla kendilerine propaganda payı çıkarmak değil, kendi insanını devletin dilencisi konumuna getirecek kadar yoksulluğa ve açlığa mahkûm ettiklerinden dolayı bir utanç payı çıkarmak olmalıdır. Bu gün için vatandaşı sadece oy makinesi, toplumu da oy deposu gibi gören siyaset anlayışı kitleleri kendine çekebilmek için bazı soyut kavramları abartıp şişirerek tehlikeli birer doktrin haline dönüştürmüş durumdadır. ”

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CHP’NİN CUMHURİYET YEMEĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x