CHP'NİN BALIKESİR ADAYI BELLİ OLDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’NİN BALIKESİR ADAYI BELLİ OLDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın oldu.

Balıkesir’de uzun zamandır beklenen ‘CHP’nin adayı kim olacak’ sorusu cevap buldu. Parti Meclisi toplantısının ardından yapılan açıklama ile CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu.

Toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ahmet Akın’ın aday gösterilmesi kararlaştırıldı.

CHP’li Akın, ilk değerlendirmesinde, “Artık kaybetmek yok, kazanan bir Balıkesir için çalışacağız” dedi.

AHMET AKIN KİMDİR?

1973 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimlerimi Gönen’de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. İngiltere’de Cambridge  Eurocenter’da Dil ve Ekonomi eğitimleri aldı. Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde yüksek öğrenimime devam etmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde siyaset eğitimi gördü. İspanya’da farklı tarihlerde Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi üzerine birçok eğitim ve seminerlere katıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarında Genel Müdür, uluslararası alanda faaliyet gösteren holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. 25, 26 ve 27’inci dönem CHP Balıkesir Milletvekili olarak seçildi. 26.Dönem’de Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu Üyeliği yaptı. Akın İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dillerini bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.