foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

CHP’Lİ VEKİL ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERE SAHİP ÇIKTI!

MTUM
Paylaş
 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında partisinin genel merkezi tarafından görevli olarak gönderildikleri Siirt ve Bitlis illerinde yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi verdi. Basın toplantısı esnasında adil yargılanma hakkına dikkat çeken Emir, teröristlerin dahi adil yargılanma haklarının olduğunu ifade etti.

“Teröristte olsa en azından yargılanma hakkı vardı”

“Adil yargılanma hakkı, çağdaş hukuk anlayışının temel ilkesidir. Bin yıllık bir geçmişe sahiptir ve adil yargılanma hakkı olmaksızın yargıdan, hukuk devletinden, demokrasiden ve özgürlükten bahsedilemez” açıklamasında bulunan Murat Emir, yargılanma hakkının bile hiçe sayıldığı günlük saldırılarla karşı karşıya olunduğunu kaydetti.

PKK’lılar Cizre’yi yakıp yıktı

Şırnak Valiliği, Cizre’de yapılan operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığını belirterek, bin 150 kilogram patlayıcı ve 35 bomba düzeneğinin imha edildiğini ifade etti. 45 barikat ve hendeği bertaraf ettiklerine dikkat çeken Su, 7 teröristin öldürüldüğünü, 17 teröristin ise gözaltına alındığını vurguladı.

İlçede, güvenlik güçlerine yönelik 21 roketli, 19 el yapımı bombalı ve 2 adet tuzaklı bomba saldırısı gerçekleştirildiğine de dikkat çeken Su, bu saldırılarda 7 zırhlı aracın hasar gördüğünü, 25 polis memurunun da yaralandığını anlattı.

Teröristler, Cizre’de sivil halka saldırmanın yanında okullara, hastanelere de zarar verdi.

İHA

Bir önceki yazımız olan KIRCI'DAN 17 EYLÜL KUTLAMA MESAJI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.