foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

CHP’Lİ AKIN’IN İNÖNÜ’NÜN ÖLÜMÜNÜN 44. YILDÖNÜMÜ MESAJI

21
Paylaş
 

İkinci Cumhurbaşkanımız, önceki genel başkanımız, başbakanımız, Kurtuluş Savaşı’nın muzaffer kumandanı, büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün  aramızdan ayrılışının 44. yılındayız.

Ulusal Kurtuluş savaşında ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda her zaman büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’le birlikte mücadele veren İsmet İnönü, bu yönüyle cumhuriyetimizin sembol isimlerinden birisi olmuştur. , I. ve II. İnönü Savaşları ile bu milletin “makus talihini” değiştirmiş, Lozan Antlaşması’nda gösterdiği diplomatik başarı ile Modern Türkiye’nin tapusunu imzalanmasında en önemli rolü oynamıştır.

İsmet İnönü, daima toplumumuza, demokrasimize, bağımsızlık ve hürriyet anlayışımıza katkı sunmuş, geliştirmiştir. Cumhuriyetimizi demokrasiyle buluşturan çok partili hayata geçişin mimarı olmuştur.

Çağdaş ve Laik cumhuriyetle hesaplaşmasını İsmet İnönü üzerinden yürütmekte olanlar şunu bilmeliler ki İsmet İnönü büyük devlet ve siyaset adamı olarak Türk halkının gönlündeki yere çoktan yerleşmiştir. Onu oradan söküp atmaya bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kimsenin gücü yetmeyecektir.

İsmet İnönü, “Bir memlekette namuslu insanlar da en az namuzsuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur” sözüyle bugünlerde de   yol göstericiliğini sürdürmektedir.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’ mızın kazanılmasında, ardından lâik ve demokratik, çağdaş Cumhuriyetimizin kurulmasında, gelişip güçlenmesinde önemli rol oynayan, seçkin devlet ve siyaset adamı, İsmet İNÖNÜ’ yü aramızdan ayrılışının 44. yıl dönümünde  saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.