CHP’Lİ AKIN’DAN BAKAN ALBAYRAK’A SERT TEPKİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN’DAN BAKAN ALBAYRAK’A SERT TEPKİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ABD ile Türkiye ilişkilerini “40 yıllık karı koca” ilişkisine benzeten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a tepki gösterdi. Akın, “Dış politika, ciddiyet ister. Devlet adamları dış politikada kullanacağı cümlelerin nereye gideceğini bilir. Aklınıza ilk gelen cümleyi dillendiremezsiniz. Devletin kasasının başında oturan bir Bakan’ın kullanacağı sözler, bu sözler değil” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, ABD’nin yaptırım kararı sonrası yaşanan krizi “40 yıllık karı koca bile her konuda anlaşamıyorlar” diyerek yorumlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sert bir dille eleştirdi. Akın, “Çin, dış politikasında yapay zeka kullanmaya başlıyor. Risk değerlendirmesi, strateji seçimi, karar verme ve yürütme verimliliği, karar verme güvenilirliği gibi birçok açıdan mutlak bir dezavantaja düşmemek için teknolojiden yararlanıyor. Yapay zekayı biz de kullanıyor olsaydık, tepetaklak olmuş ekonomimizin kurmayı Bakan Albayrak’ın talihsiz benzetmesine yapay zekadan onay çıkması mümkün olmayabilirdi” diye konuştu.

Bugün açıklanan enflasyon rakamlarını da değerlendiren CHP’li Ahmet Akın, son 14 yılın en yüksek seviyesindeki enflasyonla mücadeleyi Bakan Albayrak’ın vatandaşların endişe içerisinde beklediğini söyledi. Akın şöyle konuştu:

“Enflasyon Ocak 2004’ten bu yana en yüksek seviyesinde. Bu, AKP’nin enflasyonu! Bakan Albayrak, çok değil birkaç gün önce bütçe açığı ile başa çıkmak, enflasyonla mücadele etmek için ‘tasarruf tedbirleri’ kapsamında ‘kamu harcamaları ile ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya başlanacak’ demişti. Saray’ın nasıl bir tasarruf tedbiri uygulayacağını göreceğiz. Enflasyonu dizginleyerek tek haneli rakamlara indireceklerini vaadlerine vatandaşın inanmasını bekliyorlar. Ama kimse inanmıyor. Doğalgaza, elektriğe, akaryakıta gelen zamlarla yükü vatandaşın omuzlarına yüklediler.”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.