CHP'Lİ AKIN SINDIRGILI ÜRETİCİLERE SAHİP ÇIKTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN SINDIRGILI ÜRETİCİLERE SAHİP ÇIKTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Sındırgı’da dolu yağışı çiftçiyi vurdu. CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ilçede etkili olan şiddetli yağmur ve dolunun çiftçiyi mağdur ettiğini belirterek, “Dolu nedeniyle ekili araziler heba oldu. Devlet acilen mağdur çiftçiye elini uzatmalı” dedi.

Sındırgı İbirler Ovasında şiddetli dolu hayatı olumsuz etkiledi. Köylerde bütün çiftçinin ürünü büyük hasar görürken; domates ve biber tarlaları ceviz büyüklüğündeki doluyla adeta yok oldu. CHP’li Ahmet Akın, yaptığı açıklamada devletin acilen yöre halkına destek vermesi gerektiğini söyledi. Akın şöyle devam etti:

“Hasar büyük. Domates ve biber üreticilerimiz büyük bir zararla karşı karşıya. Ürünleri tarlada kalmış durumda. Zaten çiftçimiz maliyetin çok yüksek olması yüzünden sattığı ürünü ile bırakın kar etmeyi zarar ediyor. Bir de doğal afet ile karşılaşınca varını yoğunu yitiriyor. Sındırgılı üreticimize derhal devlet yardım elini uzatmalı.”

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.