CHP'Lİ AKIN: ELEKTRİĞE VE DOĞALGAZA ZAM GELİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN: ELEKTRİĞE VE DOĞALGAZA ZAM GELİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, durdurulamaz bir zam dalgasının vatandaşların cebini yakacağını söyledi. Akın, “Elektrik ve doğalgaza bugün yarın zam geliyor. Elektrikte yüzde 5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam bekleniyor. Çünkü elektrik üretim maliyetleri çok arttı. Maliyet artışındaki baskı vatandaşın cebine yansıyacak” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, 15 gün içinde benzine 12 kuruş ve 22 kuruş zam geldiğini, doların 4,92’yi test ettiğini, Merkez Bankası’nın 2018 yılsonu için enflasyon tahminini yüzde 8.4’ten yüzde 13.4’e yükselttiğini belirterek, şunları söyledi:

“Türk ekonomisinin işi gerçekten çok zor. İnanılmaz günlerden geçiyoruz. Her sabah yeni bir zam haberi ile uyanıyoruz. Enflasyon yükselmeye, döviz yükselmeye devam ediyor. Dün gece benzin ve motorine 15 ün içinde ikinci zam geldi. Pompa fiyatlarına yansıtılmadığı için, ÖTV’den indirim yapıldığı için vatandaş bunu hissetmiyor. Başka ürünlerin vergisi artırıldığı için benzin ve motorinde ÖTV sabit. Eğer böyle olmasaydı dün benzine gelen 22 kuruş zamla birlikte benzinin litre fiyatı 6 lira 68 kuruş olacaktı! Motorin ise 6 TL’yi geçecekti.

ELEKTRİĞE YÜZDE 5, DOĞALGAZA YÜZDE 9 ZAM GELECEK

Son aylarda petrol fiyatlarında yaşanan artışa paralel olarak Türkiye’nin doğalgaz ithalat fiyatları da yükseliyor. Elektrik ve doğalgazda; artan döviz kuru, petrol ve enflasyon nedeniyle ciddi bir maliyet baskısı bulunuyor. Enerji yönetimi, enflasyonla mücadeleyi etkilemeyecek biçimde bir süredir enerji fiyatlarıyla ilgili alternatifli tarife çalışması yapıyordu. Elektrikte yüzde 5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam beklentisi var. Ekmeğe zam, simide zam yolda. Çarşı, pazarda zam. Önümüz bayram. Allah vatandaşımıza kolaylık ve sabır versin.”

TUZU KURULAR MANİPÜLASYON YAPIYOR

CHP’li Akın “muhalefet zam açıklamaları ile manipülasyon yapıyor” diye yazan medyaya da seslendi. Akın, “Seçim sonrası, Temmuz ayı başında yaptığımız ‘iğneden ipliğe zam gelecek’ açıklamalarımız yandaş medya, ‘manipülasyon yapıyorlar’ diye halkı yanıltıyordu. Şimdi bakıyoruz kim manipülasyon yapıyor? Tuzu kurular yapıyor! Gerçekleri halktan saklamadan cesur olarak yazarsanız, daha güvenilir olacağınıza inanıyorum” diye ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.