CHP'Lİ AKIN: DARBECİLERİ DEVLETE YERLEŞTİRENLER HESAP VERMELİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN: DARBECİLERİ DEVLETE YERLEŞTİRENLER HESAP VERMELİ

Paylaş
 

“Her zaman darbelere karşı, tam demokrasiden yana olduk. 15 Temmuz’un tam anlamıyla aydınlatılması şehit ve gazilerimize olan borcumuzdur.”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük ve en önemli etkenin halkın demokrasiye sahip çıkma arzusu ve azmi olduğunu söyledi. Akın, “Halkın darbecilere karşı direnişi demokrasiye sahip çıkma sevdasıdır” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, 15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci yıldönümünde dünyanın en kanlı ve sinsi örgütlerinden olan FETÖ’nün darbe girişiminin halkın direnişi ile önlendiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Darbe girişimine karşı halkımızla birlikte direnen ordumuzun asil kahraman asker ve polisleri canları pahasına terör örgütünü dize getirmiştir. Şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Ülkemizin bir daha darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmaması için demokrasinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi gerekmektedir. Hukuk sistemimiz darbe hukukundan arındırılmalıdır. En önemlisi de darbe girişiminin bütün boyutlarıyla masaya yatırılması ve tüm karanlık noktaların aydınlatılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlanmalıdır. Böylece gizli, gizemli, güven vermeyen ‘kamu yararı çalışması’ adı altında zararlı faaliyetler yürüten cemaat ya da tarikat adı altında örgütlenenler ortaya çıkacaktır. Türkiye, cemaat ve tarikatların elinden kurtarılmalıdır. 15 Temmuz öncesi devleti kendi elleriyle FETÖ’ye teslim ettiler. 15 Temmuz darbe girişimi ile bir cemaate, tarikata devletin teslim edilmeyeceği en acı şekilde öğrendik. Devleti teslim ederseniz, devleti yok edersiniz. Geçen 2 yıl içinde ne yazık ki başta siyasi ayağı olmak üzere FETÖ ile mücadele edilmesi somut adımlar atılmamıştır. Darbe girişiminde bulunanların darbecileri destekleyenlerin, bunları devletin en hassas noktasına koyanların hesap vermesi sağlanmadan darbe ile mücadele yapılamaz. Her şeyden önce bütün cerahatın ortaya çıkarılması için gereken yapılmalıdır. 15 Temmuz’un tam anlamıyla aydınlatılması şehit ve gazilerimize olan borcumuzdur.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.