CHP'Lİ AKIN: BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÖNETİLEMİYOR | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN: BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÖNETİLEMİYOR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ABD’li Tesla firmasının geçen hafta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından davet edilmesini eleştirdi. Akın, “Büyükşehir Belediyesi nasıl bir yanlışın içinde anlamak mümkün değil” dedi.

Balıkesir Toplu Taşıma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz Tesla’ya 180 adet elektrikli otobüs satın almak için verdikleri daveti iptal ettikkerini açıkladığında “Bu kapsamda da Elon Musk’a geçen hafta davet mektubunda bulunmuştuk” demişti.

CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yönetilmediğini vurgulayarak, “Ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Belediyecilik ciddi iştir” dedi.

Akın şunları söyledi:

“Sessiz Şehir Projesi düşüncede iyi bir proje ancak pratikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi daha baştan çuvallamış durumda. Daha en baştan 180 adet elektrikle çalışan otobüs alımı yapmak için ABD’li Tesla firmasına geçen hafta davette bulunanlara Ankara’da 2016 yılından bu yana yüzde yüz milli ve yerli üretilen elektrikli otobüsümüzün neden akıllarına gelmediğini sormak lazım. Elon Musk’ın uyuşturucu kullanan görüntülerini tasvib etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Bu tam bir skandaldır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesini Tesla’ya geçen hafta verdikleri daveti iptal ettikleri için tebrik ediyorum. Ancak bu davet hiç verilmemeliydi. Elon Musk böyle bir yanlış davranışta bulunmasaydı milyarlarca liramız ABD’li firmaya gidecekti. Balıkesir’i dünyaya örnek olacak sessiz bir şehir yapacaksanız, yüzde yüz yerli ve milli elektrikli otobüs üreten sanayimiz ve teknolijimiz var. Hatta ihraç bile ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nasıl bir yanlışın içinde anlamak mümkün değil. Dövizin bu kadar yükseldiği bir dönemde, ABD ile yaşadığımız krize rağmen geçen hafta ABDli şirket Tesla’ya yapılan davet akıllarda soru işaretleri bırakıyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu işe ne der bu da sorulması gereken bir soru. Ne yazık ki Balıkesir yönetilemiyor. Allah’ın izniyle Mart 2019’da bu yönetimi Balıkesirli hemşehrilerimizle birlikte değiştireceğiz.”

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.