CHP'Lİ AHMET AKIN: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’Lİ AHMET AKIN: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı. Akın, Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin yıldönümünde şehit ve gazilerin Türk Milleti’nin onuru olduğunu söyledi. Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Tarih boyunca özgür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve yüce bir millettir. Bağımsızlığı ve özgürlüğü, vatanı uğruna birçok şehit ve gazi vermiştir. Birinci Dünya savaşının ardından yurdunun işgal edilmesine göz yummayan Türk Milleti Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde onurlu bir mücadeleye girişmiş, Kurtuluş Savaşı ile cennet vatanını işgal güçlerinden karış karış temizlemiştir. Bu mücadelenin önemli cephelerinden biri de 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesidir. Atından düşüp yaralanmasına rağmen cepheden ayrılmayıp üstün komutanlık, vatan ve millet sevgisini bir defa daha ortaya koyan Mustafa Kemal Paşa Dünya’nın güçlü devletlerini dize getirdi. Mustafa Kemal Paşa gibi bir Başkomutan, bu büyük liderin ardında vatanı için canını ortaya koymaktan çekinmeyen Türk Milleti ve kahraman bir orduya, yani gazilerimize ve aziz şehitlerimize bugünlerimizi borçluyuz. Bu güzel vatanın birlik ve bütünlüğü, milletimizin mutluluğu uğruna canlarını feda edecek kadar cesur ve yurtsever olan şehit ve gazilerimiz Milletimizin onur kaynağıdır. Çok şey borçlu olduğumuz, vatanı için şehit ve gazi olan kahramanlarımız Milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır.

Mustafa Kemal Paşa’ya 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından ‘Gazilik’ unvanı ile Mareşallik rütbesi verilmesinin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu topraklar ve bağımsızlığımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi minnetle bir kez daha anıyorum. Bugün aramızda olan cennet vatanımız için Türk Milletinin göz bebeği Kahraman Gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, Gaziler Günü’nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.