CHP'Lİ AHMET AKIN: ENERJİDE NORMALLEŞME SÜRECİ VATANDAŞ İÇİN DEĞİL | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP’Lİ AHMET AKIN: ENERJİDE NORMALLEŞME SÜRECİ VATANDAŞ İÇİN DEĞİL

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Temmuz ayında başlayan “enerjide normalleşme” sürecinin vatandaş için “normalleşme” olmadığını söyledi. Ahmet Akın, “Mart ayından sonra salgın nedeniyle enerji faturaları ötelenen vatandaşlardan dağıtım şirketleri alacaklarının tahsilatına bu ayın başında başladı. Bu borçların bir yıl ertelenip vadelendirilmesi gerekli. Mağduriyetlerden iktidar sorumludur” dedi.

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında 1 Temmuzda başlayan “enerjide normalleşme” sürecinin yaratacağı mağduriyete dikkat çekerek, vatandaşın yaşayacağı mağduriyetlerden İktidarı sorumlu tuttu. Ahmet Akın, “Ne yazık ki vatandaş için normalleşme olmadı” diyerek şöyle devam etti:

“Marttan itibaren fatura borçları ötelenen, elektrik ve doğal gazı kesilmeyen vatandaşların borçları tahsil edilmeye başlandı. 21 elektrik dağıtım şirketi ve 72 doğal gaz dağıtım şirketi tahsilat yapmazsa, vatandaşın elektrik ve doğal gazını kesecek. 2018 ve 2019 yılında elektrik ve doğal gaz borçlarını ödeyemediği için en az bir kez elektrik ve doğal gazı kesilen abone sayısı 10 milyonu aşmıştır. Bu sayıya salgın sürecindeki borçlar dâhil değildir. O nedenle iktidarı buradan uyarıyoruz, doğacak mağduriyetlerden iktidar sorumludur. Vatandaşlarımızın borçları faizsiz olarak en az bir yıl ertelenip borçların en az 12 eşit vadede ödenmesini sağlayacak düzenleme derhal yapılmalıdır.”

Bir önceki yazımız olan FOTO DENİZ STÜDYOLARI 60 YILDIR BANDIRMALILARA HİZMET VERİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.