CHP'Lİ AHMET AKIN: EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM YAPILMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP’Lİ AHMET AKIN: EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM YAPILMALI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, emekli, dul ve yetimlerin bayram ikramiyelerine zam yapılmasını istedi. Ahmet Akın, “İktidarınızın enflasyonu yüzde 12 ama vatandaşımızın enflasyonu yüzde 90. O nedenle, emeklilerimize, dul ve yetim maaşlarına önümüzdeki Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilecek ikramiyeler, her bayram için en az 2 bin lira olmalıdır” dedi.

Ramazan ve Kurban bayramları yaklaşırken CHP’li Ahmet Akın, 12 milyonu aşan emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyelerine zam yapılması gerektiğini söyledi. Emekliler enflasyon zamlarının maaşlarına yansıtıldığı gibi Ramazan ve Kurban bayramlarımda da ikramiyelerine enflasyon farkının yansıtılmasını bekliyor. CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda emeklilerin beklentisini gündeme getirerek, emekli, dul ve yetimlerin her iki bayramdaki ikramiyelerinin her bir bayram için en az 2 bin lira olması gerektiğini ifade etti. Ahmet Akın Genel Kurul’da iktidara seslenerek şunları söyledi:

İKTİDARIN VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLRDÜRME NİYETİ VAR MI?

“Memur ve işçi emeklilerimiz yoksulluk, hatta açlık sınırının altında maaş alıyor. Yıllarca çalışarak bu vatana, bu millete hizmet veren emeklilerimiz ne yazık ki iktidarınız döneminde hak ettiklerini almıyorlar. Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri üç yıldır da artırılmadı. İktidarınızın enflasyonu yüzde 12 ama vatandaşımızın enflasyonu yüzde 90. O nedenle, emeklilerimize, dul ve yetim maaşlarına önümüzdeki Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilecek ikramiyeler, her bayram için en az 2 bin lira olmalıdır. Bayram öncesinde bu artış hem emeklinin hem de esnafın yüzünü güldürecektir. Saraylara parayı esirgemeyen iktidarınızdan, bunu da esirgememesini bekliyoruz, tabii, iktidarınızın vatandaşımızın yüzünü güldürmek gibi bir niyeti varsa”

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DAN ERDEK'E GİDEN ARAÇ YANDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.