CHP'Lİ AHMET AKIN BALIKESİRLİLERİN AMBULANS ŞİKAYETLERİNİ BAKANA SORDU | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

CHP’Lİ AHMET AKIN BALIKESİRLİLERİN AMBULANS ŞİKAYETLERİNİ BAKANA SORDU

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesirlilerin ambulans sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Sağlık hizmetlerinin, kaliteli, erişilebilir, hakkaniyetli ve hasta odaklı sunulması gerektiğini vurgulayan CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde hastalara hizmet veren hasta nakil araçları, ambulanslar hakkındaki şikayetlerin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Kullanım ömürlerini tamamlamış ambulansların yenilenmesi gerektiğini vurgulayan Akın, Sağlık Bakanlığı’nı bir an önce ambulansları yenilemesi için çağrıda bulundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Akın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na Balıkesirlilerin şikayetçi olduğu ambulanslar hakkında sorular da sordu. Akın, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti:

 1. Neredeyse kullanım ömürlerini tamamlamış bu ambulansları yeni modellerle değiştirtecek misiniz?
 2. Düşük modelleri nedeniyle bakım onarım ve mazot giderleri yüksek olan ve sık sık arızalanan bu ambulanslarımızla daha ne kadar Balıkesirli hastalarımıza sağlık hizmeti verecek misiniz?
 3. Hasta memnuniyetini gözeterek modern tıbbın gerektirdiği en üst düzeyde kaliteli hasta nakil hizmeti ve acil sağlık hizmetleri sunabilmek için Balıkesir ve ilçelerimizdeki hastanelerimiz ile 112 Acil istasyonlarımızın ambulans sayısını ve personelini artıracak mısınız?
 4. Balıkesir ili ambulans servisleri bünyesinde kullanılmak üzere Bakanlığınıza gönderilen gelen talepler dikkate alarak ihtiyaç planlaması yapıldı mı?
 5. Balıkesir ile ve ilçelerinde kullanılan ambulanslar tıbbi ve diğer cihazlar da dahil olmak üzere kullanıma uygun mudur?
 6. İstasyon, ambulans ve acil sağlık araçlarında kullanılan her türlü donanımın ergonomi, güvenlik ile kullanım kolaylığı açısından iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmış mıdır? Bu çalışmalar en son ne zaman yapıldı?
 7. Balıkesir ve ilçelerimizde hastalarımız daha ne kadar mağduriyet yaşayacak? Bu mağduriyetlere ne zaman son vereceksiniz?

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

 • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
 • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
 • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
 • METİN OK (16%, 899 Oylar)
 • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
 • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
 • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
 • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.